tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Suzuki z rzdowym silnikiem 700 cm3 nadal w grze. W sieci pojawiy sinowe patenty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Suzuki z rzdowym silnikiem 700 cm3 nadal w grze. W sieci pojawiy sinowe patenty

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.06, 20:18 Drukuj

Suzuki wydłużyło życie swojego silnika o pojemności 650 cm3, ale jednocześnie nadal pracuje nad nowym, rzędowym silnikiem o pojemności 700 cm3. W sieci pojawiły się nowe rysunki patentowe, które wskazują, że mógłby on napędzać następcę modelu SV650.

Rysunki patentowe dla dwucylindrowego, rzędowego silnika, który miałby zastąpić obecną platformę 650 pojawiły się już w 2020 roku. Rozbudziły one nadzieje, że w 2022 roku Suzuki zafunduje nam prawdziwą rewolucję w swojej gamie średnich motocykli, ale tak się nie stało. Producent przedłużył żywot v-twina o pojemności 650 cm3 i słowem nie zająknął się o jego następcy. Teraz, tuż przed targami EICMA 2021 pojawiły się kolejne szkice, które prezentują więcej detali. Co ciekawe, silnik ten jest wypadkową konceptu Recursion z 2013 roku, który prezentował motocykl z turbodoładowanym silnikiem rzędowym o średniej pojemności.

NAS Analytics TAG

Klasa średnia stała się ostatnio bardzo popularna - inwestują w nią nie tylko japońscy giganci, ponieważ tropem tym poszli również europejscy producenci, a konkretnie Triumph oraz Aprilia. W przypadku Suzuki byłby to spóźniony i zapewne prosty w swej konstrukcji atak, ale popularność modelu V-Strom 650 pokazuje, że klienci doceniają nieco mniej zaawansowane technicznie maszyny.

Na rysunkach, które pojawiły się w serwisie BikeSocial, mamy rzędowy silnik umieszczony w nakedzie, który mógłby być następcą SV650. Ciekawostką jest skupienie się na układzie dolotowym, gdzie puszka z filtrem powietrza byłaby zlokalizowana pod siedzeniem kierowcy. Takie rozwiązanie pozwoli na zastosowanie większego filtra i polepszenie osiągów oraz zachowanie obecnych rozmiarów zbiornika paliwa lub nawet powiększenie go. Do puszki można również dołączyć mocowanie akumulatora, który zazwyczaj znajduje się właśnie pod siedzeniem.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr