tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stunter 13 - Mistrzostwa Świata w Zurichu na celowniku NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stunter 13 - Mistrzostwa Świata w Zurichu na celowniku

Autor: Alonzo 2009.02.17, 09:57 6 Drukuj

Śnieg za oknem. Asfalt skuty lodem. Hantle zamiast kombosów. Stunter 13 o polskich realiach przygotować do Mistrzostw Świata w stuncie.

Halowe mistrzostwa świata w stuncie są rozgrywane w lutym. Zima nie jest przeszkodą, gdyż są one rozgrywane w pomieszczeniu zamkniętym. Jak się jednak do tych mistrzostw przygotować gdy za oknem śnieg i mróz?

NAS Analytics TAG

Ścigacz.pl: W jaki sposób przygotowywałeś się do startu w Zurichu?

Stunter13: Do startu w Zurichu starałem sie przygotować najlepiej, jak mogłem. Lecz warunki atmosferyczne w Polsce nie za bardzo mi przez ostanie miesiące sprzyjały. Dlatego też nie udało mi sie doszlifować repertuaru tak, jakbym tego chciał. Gdy tylko udało mi sie trenować, robiłem to na parkingu, który obszarem przypomina wymiary placu w zawodach, czyli 50 metrów długość i 15 szerokości. Oprócz tego starałem sie ćwiczyć sprawność fizyczną i kondycję.

Ścigacz.pl: Gdzie trenowałeś, gdy na dworze śnieg i mróz? Jak przygotować się w polskich warunkach do zawodów w lutym?

Stutner13: Z tym był właśnie największy problem, ponieważ nie bardzo miałem gdzie trenować... Dzięki życzliwości właściciela "Porcelitu" udało mi się kilka dni potrenowac w opuszczonych halach, które znajdują sie w Tułowicach. Hale te są niestety wiekowe i gdy przyszła odwilż, dach zaczął przeciekać i - niestety - wszystko zostało zalane.

Ścigacz.pl: Jakie sprawy musiałeś załatwić przed wyjazdem do Szwajcarii?

Stunter13: W halowych zawodach w Zurichu, po 2 latach doświadczenia, organizatorzy ogłosili, że będzie kontrolowana głośność motocykli. Norma to 98 decybeli przy 7000 rpm. Z tego powodu krótki tłumik w mojej F4i został zastąpiony dłuższym z dB killerem.

Ścigacz.pl: Czy robiłeś jakieś inne przeróbki w motocyklu przed zawodami w Szwajcarii?

Sutnter13: Z myślą o tym, że będę startował na bardzo krótkim torze, postanowiłem zwiększyć przełożenie. Dorzuciłem kilka zębów więcej z tyłu. Niestety moje fundusze na przeróbki wizualne zostały bardzo ograniczone. Postanowiłem więc skupić sie na przygotowaniu motocykla pod względem mechanicznym. Mam na myśli różne regulacje, wymiany świeć, zmiany łańcuszka rozrządy itd... Chciałbym w tym miejscu podziękować mojemu sponsorowi - www.booster.com.pl - który przygotował mi profesjonalnie F4-órkę. Dziękuję również Jankowi-Extreme, który cały czas pomaga mi przygotowywać sprzęt do zawodów.

Ścigacz.pl: Czy trenowałeś specjalne tricki, dodałeś specjalne tricki, które mają Ci pomóc w nietypowych zawodach "pod dachem"?

Stutner13: Jak mówiłem to już wcześniej, plac będzie bardzo mały, więc skupiłem sie nad technicznymi trikami, takimi jak cyrkle w combosach itp. Szkoda tylko, że pogoda była jaka była. Gdybym miał gdzie ćwiczyć , to bym się lepiej przygotował. Ale mam nadzieję, że to, o co wzbogaciłem swój repertuar, będzie widoczne.

Ścigacz.pl: na co liczysz w Zurichu?

Stunter13: Na szczęście hehe :), a tak na serio, to zdaję sobie sprawę że to jest światowy poziom i że każdy chce jak najlepiej wypaść. To będą moje pierwsze międzynarodowe zawody, także nie mam w tej dziedzinie dużego doświadczenia. Chcę dołożyć wszelkich starań tak, żeby po zawodach, bez względu na zajęte miejsce, być usatysfakcjonowanym i spełnionym! Chcę godnie reprezentować Polskę i mam nadzieję, że nie zawiodę moich rodaków.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
cyrkle stunter13 trening halowe mistrzostwa swiata stunt
halowe mistrzostwa swiata Zurich-trening-stunter13
stunter13-high-chair-wheelie-trening Zurich
stunter13 combosy wheelie trenig przed Szwajcaria
stunter13 luty combosy
stunter13 przed mistrzostwami swiata w stuncie
stunter13 przed Zurichem trening cyrkle
stunter13 trening 2009 zima
stunter13 trening zima
stunter13 wypadek
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Erni 17/02/2009 20:26

3mam kciuki ziom!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę