tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chris Pfeiffer - "Kończę ze startami w zawodach" NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chris Pfeiffer - "Kończę ze startami w zawodach"

Autor: Żmija 2009.03.06, 23:31 3 Drukuj

Chcę się skoncentrować na fotografii oraz produkcji filmowej dlatego też planuję zakończyć moje starty w zawodach

Po trzecim z rzędu zwycięstwie w Halowych Mistrzostwach Świata Streetbike Freestyle, które mieliśmy okazję dla Was relacjonować z Zurichu Chris Pfeiffer zdradza nam, że w 2009 planuje zakończyć swoje starty w zawodach. Może się to wydać nieco zaskakującą wiadomością, w szczególności biorąc pod uwagę jego dotychczasowe jak i aktualne osiągnięcia. Pytanie jednak, czy nie lepiej zejść ze sceny niepokonanym i wreszcie ustąpić miejsca na podium innym? Wielu wszak uważa, że perfekcyjna jazda Pfeiffera po prostu nie nadaje się już na zawody, bo zabija emocje związane z obstawianiem zwycięzcy. Nie nam jednak to oceniać.

NAS Analytics TAG

Przy okazji naszej rozmowy pytamy także o  „Stunting for Life", czyli ostatnią produkcję Chrisa wydaną na DVD. Jak się okazuje to właśnie fotografia i produkcja filmowa mają wypełnić miejsce zajmowane dotychczas przez zawody stunterskie. Czy przyszedł czas aby powiedzieć sobie dość? Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Żmija: Halowe Mistrzostwa Świata Streetbike Freestyle w Zurichu przesły już do historii, które z resztą po raz trzeci z rzędu wygrałeś. Kiedy powiesz sobie dość? 

Chris Pfeiffer:  Właśnie teraz.  W przyszłym roku prawdopodobnie nie wezmę udziału w zawodach. Chcę się skoncentrować na fotografii oraz produkcji filmowej dlatego też planuję zakończyć moje starty w zawodach.

Żmija:  W listopadzie ubiegłego roku wypuściłeś DVD, którego jesteś głównym producentem. Skąd pomysł na tą produkcję? Czym jest dla Ciebie ten film? Bo o tym, czym jest w nim stunt mówi już sam tytuł.

Chris Pfeiffer:  Dokładnie. Sam tytuł mówi już całkiem sporo. Po prostu uwielbiam dzielić się swoimi ekscytującymi doświadczeniami z moimi fanami na całym świecie. W pewnym sensie „Stunting for life" jest swojego rodzaju dokumentacją ostatnich trzech  lat, które poświęciłem jeździe. Produkcje video dają  możliwość pokazania siebie we własny sposób, we własnym stylu.

Żmija: Po obejrzeniu Twojego filmu nurtuje mnie jedno pytanie. Startujesz w zawodach, robisz pokazy, na cholerę Tobie jeszcze ryzykowne wyzwania pod tytułem: jazda po moście, backflipy i tym podobne? Nie za mało masz ryzyka na co dzień?

Chris Pfeiffer:  Kocham wyzwania. Taki już po prostu jestem.

Żmija:  Która z podróży zapadła Tobie najbardziej w pamięci? Przyznam iż na mnie największe wrażenie zrobiło przyjacielskie nastawienie ludzi w Nigerii i widoczne skutki wojny w Sarajewie.

Chris Pfeiffer:  No cóż pokazy jakie dawałem w Sarajewie są czymś naprawdę wyjątkowym. Tamtejsi ludzie żyli w tak ciężkich czasach, przeszli tak wiele i naprawdę doceniali fakt, że jeżdżę dla nich. Byłem naprawdę podekscytowany i to było coś o wiele głębszego, niż tylko jazda gdziekolwiek indziej. 

Żmija: Przy okazji.. Jak sprawuje się Twoje nowe BMW? Minęło już trochę od czasu kiedy F800R trafił w Twoje ręce.

Chris Pfeiffer:  Nowe F800R traktuje mnie całkiem dobrze. Przy tym motocyklu udało mi się pójść o krok dalej. Starszy model S napędzany pasem, był czasami za szybki. Nowe R napędzane łańcuchem daje mi szansę na wykonanie niektórych tricków nieco wolniej, co znacznie ułatwia sprawę. Ma mniejszy skok zawieszenia, co jest także dobre przy wykonywaniu  nawrotów w trakcie stopie 180.

Żmija:  Czym jeszcze zaskoczy nas Chris Pfeiffer w niedalekiej przyszłości? Czy masz w zanadrzu kolejne szalone pomysły, a może przyszedł czas aby nieco zwolnić tempo?

Chris Pfeiffer: Haha, krążą mi po głowie pewne ciekawe pomysły. Muszę jedynie znaleźć czas na ich realizację

Żmija: Na odchodne. Najważniejsze/sza w Twoim życiu jest.....

Chris Pfeiffer: Moja rodzina i bycie zdrowym

Nową produkcję Chrisa „Stunting for life" można zakupić bezpośrednio na jego stronie internetowej. Ponad 80 minutowa materiał filmowy powstał z ponad 100 godzin nagrań stworzonych na przestrzeni ostatnich lat. Cena jaką trzeba zapłacić za to DVD to 29,90 EUR + 2,5 EUR za koszty wysyłki.

Filmy:
Chris Pfeiffer wywiad Streetbike Freestyle World Championship Zurich
Chris Pfeiffer przejazd Streetbike Freestyle World Championship Zurich
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Chris Pfeiffer Zurich
Chris Pfeiffer Zurich stall burnout 2
Chris Pfeiffer family
Chris Pfeiffer Mokus champagne
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę