tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chris Pfeiffer - "Kończę ze startami w zawodach" NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chris Pfeiffer - "Kończę ze startami w zawodach"

Autor: Żmija 2009.03.06, 23:31 3 Drukuj

Chcę się skoncentrować na fotografii oraz produkcji filmowej dlatego też planuję zakończyć moje starty w zawodach

Po trzecim z rzędu zwycięstwie w Halowych Mistrzostwach Świata Streetbike Freestyle, które mieliśmy okazję dla Was relacjonować z Zurichu Chris Pfeiffer zdradza nam, że w 2009 planuje zakończyć swoje starty w zawodach. Może się to wydać nieco zaskakującą wiadomością, w szczególności biorąc pod uwagę jego dotychczasowe jak i aktualne osiągnięcia. Pytanie jednak, czy nie lepiej zejść ze sceny niepokonanym i wreszcie ustąpić miejsca na podium innym? Wielu wszak uważa, że perfekcyjna jazda Pfeiffera po prostu nie nadaje się już na zawody, bo zabija emocje związane z obstawianiem zwycięzcy. Nie nam jednak to oceniać.

Przy okazji naszej rozmowy pytamy także o  „Stunting for Life", czyli ostatnią produkcję Chrisa wydaną na DVD. Jak się okazuje to właśnie fotografia i produkcja filmowa mają wypełnić miejsce zajmowane dotychczas przez zawody stunterskie. Czy przyszedł czas aby powiedzieć sobie dość? Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Żmija: Halowe Mistrzostwa Świata Streetbike Freestyle w Zurichu przesły już do historii, które z resztą po raz trzeci z rzędu wygrałeś. Kiedy powiesz sobie dość? 

Chris Pfeiffer:  Właśnie teraz.  W przyszłym roku prawdopodobnie nie wezmę udziału w zawodach. Chcę się skoncentrować na fotografii oraz produkcji filmowej dlatego też planuję zakończyć moje starty w zawodach.

Żmija:  W listopadzie ubiegłego roku wypuściłeś DVD, którego jesteś głównym producentem. Skąd pomysł na tą produkcję? Czym jest dla Ciebie ten film? Bo o tym, czym jest w nim stunt mówi już sam tytuł.

Chris Pfeiffer:  Dokładnie. Sam tytuł mówi już całkiem sporo. Po prostu uwielbiam dzielić się swoimi ekscytującymi doświadczeniami z moimi fanami na całym świecie. W pewnym sensie „Stunting for life" jest swojego rodzaju dokumentacją ostatnich trzech  lat, które poświęciłem jeździe. Produkcje video dają  możliwość pokazania siebie we własny sposób, we własnym stylu.

Żmija: Po obejrzeniu Twojego filmu nurtuje mnie jedno pytanie. Startujesz w zawodach, robisz pokazy, na cholerę Tobie jeszcze ryzykowne wyzwania pod tytułem: jazda po moście, backflipy i tym podobne? Nie za mało masz ryzyka na co dzień?

Chris Pfeiffer:  Kocham wyzwania. Taki już po prostu jestem.

Żmija:  Która z podróży zapadła Tobie najbardziej w pamięci? Przyznam iż na mnie największe wrażenie zrobiło przyjacielskie nastawienie ludzi w Nigerii i widoczne skutki wojny w Sarajewie.

Chris Pfeiffer:  No cóż pokazy jakie dawałem w Sarajewie są czymś naprawdę wyjątkowym. Tamtejsi ludzie żyli w tak ciężkich czasach, przeszli tak wiele i naprawdę doceniali fakt, że jeżdżę dla nich. Byłem naprawdę podekscytowany i to było coś o wiele głębszego, niż tylko jazda gdziekolwiek indziej. 

Żmija: Przy okazji.. Jak sprawuje się Twoje nowe BMW? Minęło już trochę od czasu kiedy F800R trafił w Twoje ręce.

Chris Pfeiffer:  Nowe F800R traktuje mnie całkiem dobrze. Przy tym motocyklu udało mi się pójść o krok dalej. Starszy model S napędzany pasem, był czasami za szybki. Nowe R napędzane łańcuchem daje mi szansę na wykonanie niektórych tricków nieco wolniej, co znacznie ułatwia sprawę. Ma mniejszy skok zawieszenia, co jest także dobre przy wykonywaniu  nawrotów w trakcie stopie 180.

Żmija:  Czym jeszcze zaskoczy nas Chris Pfeiffer w niedalekiej przyszłości? Czy masz w zanadrzu kolejne szalone pomysły, a może przyszedł czas aby nieco zwolnić tempo?

Chris Pfeiffer: Haha, krążą mi po głowie pewne ciekawe pomysły. Muszę jedynie znaleźć czas na ich realizację

Żmija: Na odchodne. Najważniejsze/sza w Twoim życiu jest.....

Chris Pfeiffer: Moja rodzina i bycie zdrowym

Nową produkcję Chrisa „Stunting for life" można zakupić bezpośrednio na jego stronie internetowej. Ponad 80 minutowa materiał filmowy powstał z ponad 100 godzin nagrań stworzonych na przestrzeni ostatnich lat. Cena jaką trzeba zapłacić za to DVD to 29,90 EUR + 2,5 EUR za koszty wysyłki.

Filmy:
Chris Pfeiffer wywiad Streetbike Freestyle World Championship Zurich
Chris Pfeiffer przejazd Streetbike Freestyle World Championship Zurich
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
Chris Pfeiffer Zurich
Chris Pfeiffer Zurich stall burnout 2
Chris Pfeiffer family
Chris Pfeiffer Mokus champagne
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę