tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przegldy techniczne bd bardziej rygorystyczne? Wana deklaracja wiceministra
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przegldy techniczne bd bardziej rygorystyczne? Wana deklaracja wiceministra

Autor: Raff 2019.01.30, 16:13 2 Drukuj

Nowelizacja przepisów, mająca na celu zaostrzenie wymagań dotyczących badań technicznych pojazdów, nie wróci już pod obrady Sejmu. Projekt zmian został wycofany z porządku obrad w grudniu ubiegłego roku.

Dostosowanie procedur badań technicznych pojazdów do europejskich norm jest obowiązkiem wynikającym z dyrektywy 2014/45/UE. Termin zastosowania jej wytycznych w prawie krajowym minął 20 maja 2018 r. Polski rząd nie zdążył uporać się z tą sprawą. Projekt zmian, uwzględniający zaostrzenie wymagań, zarówno dla diagnostów, jak i dla badanych pojazdów był już przygotowany i trafił nawet do Sejmu.

NAS Analytics TAG

Niestety, podczas jednego z czytań marszałek, na wniosek Jarosława Kaczyńskiego, wycofał nowelizację przepisów z porządku obrad. Oficjalnie chodziło o chęć uniknięcia kolizji z innymi, podobnymi przepisami, nad którymi głosować miał Sejm.

Tymczasem, jak dowiedział się portal brd24.pl, wiceminister Piotr Woźny stwierdził, że nowelizacja najprawdopodobniej nie będzie dalej procedowana. Oznacza to, że po raz kolejny Polska nie dostosuje własnych przepisów do unijnych wymagań.

Konsekwencje mogą być bardzo poważne i nie chodzi tutaj o kary, jakie może nałożyć na nasz kraj Komisja Europejska. Nie jest tajemnicą, że w Polsce wiele przeglądów załatwiana jest "na gębę", co skutkuje dopuszczeniem do ruchu pojazdów, które nie spełniają żadnych wymagań bezpieczeństwa. Jeśli porównać polskie i niemieckie statystyki obowiązkowych przeglądów okaże się, że z każdych 100 zbadanych pojazdów, w Polsce odrzucane są tylko dwa. W Niemczech - ponad 20.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr