tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nawet osiem lat więzienia za "załatwienie" przeglądu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nawet osiem lat więzienia za "załatwienie" przeglądu

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.20, 07:57 1 Drukuj

Osiem lat więzienia - tyle grozi za "załatwienie" pieczątki poświadczającej pomyślne przejście badania technicznego. Kłopoty mogą mieć zarówno właściciel pojazdu jak i diagnosta. Policja jest coraz bardziej dociekliwa w swoich działaniach.

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami fora motocyklowe zapełniają się pytaniami o to, gdzie można "załatwić" przegląd. Wynikają one oczywiście z tego, że wielu motocyklistów wyposaża swoje maszyny w elementy, które nie są dopuszczone do użytku na drogach publicznych. Mówimy tu o "podwiniętych" tablicach rejestracyjnych, akcesoryjnym oświetleniu i akcesoryjnych układach wydechowych.

NAS Analytics TAG

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że "załatwienie" podbicia pieczątki przez diagnostę może skutkować zarzutami za podżeganie do fałszerstwa, a jeżeli kierujący trafi na wyjątkowo dociekliwych policjantów, to za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem grozi kara do 8 lat więzienia.

Portal Autokult przytacza tu przypadek kierowcy z Torunia. Zatrzymano go za jazdę z nieprzepisowo przyciemnionymi szybami. Przy okazji wyszło na jaw, że samochód nie miał ważnego badania technicznego, co poskutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna dogadał się z diagnostą, żeby ten wystawił zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu badania. Podczas wizyty na komisariacie policjanci postanowili sprawdzić, czy szyby są już zgodne z przepisami, ale te pozostały przyciemnione. Mężczyźnie postawiono zarzut podżegania do fałszerstwa oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

Warto również pomyśleć zanim otwarcie zaczniecie pytać o "załatwienie" przeglądu. Policjanci coraz częściej przeszukują na przykład portale społecznościowe, gdzie użytkownicy posługują się prawdziwymi danymi i wizerunkiem, więc mogą sprawdzić dane pojazdu, jeśli ten jest zarejestrowany na nas lub mamy w albumach jego zdjęcie z widoczną tablicą rejestracyjną oraz stacje diagnostyczne wskazane przez komentujących.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę