tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nawet osiem lat więzienia za "załatwienie" przeglądu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nawet osiem lat więzienia za "załatwienie" przeglądu

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.20, 07:57 1 Drukuj

Osiem lat więzienia - tyle grozi za "załatwienie" pieczątki poświadczającej pomyślne przejście badania technicznego. Kłopoty mogą mieć zarówno właściciel pojazdu jak i diagnosta. Policja jest coraz bardziej dociekliwa w swoich działaniach.

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami fora motocyklowe zapełniają się pytaniami o to, gdzie można "załatwić" przegląd. Wynikają one oczywiście z tego, że wielu motocyklistów wyposaża swoje maszyny w elementy, które nie są dopuszczone do użytku na drogach publicznych. Mówimy tu o "podwiniętych" tablicach rejestracyjnych, akcesoryjnym oświetleniu i akcesoryjnych układach wydechowych.

NAS Analytics TAG

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że "załatwienie" podbicia pieczątki przez diagnostę może skutkować zarzutami za podżeganie do fałszerstwa, a jeżeli kierujący trafi na wyjątkowo dociekliwych policjantów, to za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem grozi kara do 8 lat więzienia.

Portal Autokult przytacza tu przypadek kierowcy z Torunia. Zatrzymano go za jazdę z nieprzepisowo przyciemnionymi szybami. Przy okazji wyszło na jaw, że samochód nie miał ważnego badania technicznego, co poskutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna dogadał się z diagnostą, żeby ten wystawił zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu badania. Podczas wizyty na komisariacie policjanci postanowili sprawdzić, czy szyby są już zgodne z przepisami, ale te pozostały przyciemnione. Mężczyźnie postawiono zarzut podżegania do fałszerstwa oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

Warto również pomyśleć zanim otwarcie zaczniecie pytać o "załatwienie" przeglądu. Policjanci coraz częściej przeszukują na przykład portale społecznościowe, gdzie użytkownicy posługują się prawdziwymi danymi i wizerunkiem, więc mogą sprawdzić dane pojazdu, jeśli ten jest zarejestrowany na nas lub mamy w albumach jego zdjęcie z widoczną tablicą rejestracyjną oraz stacje diagnostyczne wskazane przez komentujących.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę