tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Badania techniczne pojazdw - posowie chc podwyki cen
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Badania techniczne pojazdw - posowie chc podwyki cen

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.27, 08:26 3 Drukuj

Znów powraca temat podwyżek cen okresowych badań technicznych pojazdów. Tym razem interpelację w tej sprawie złożyli posłowie Paweł Kukiz i Paweł Szramka.

Już w 2018 roku Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wystosowała w tej sprawie pismo do premiera. Teraz interpelację złożyli posłowie Kukiz i Szramka. Politycy podkreślają, że cennik jest nieadekwatny do obecnej sytuacji rynkowej. Chodzi między innymi o to, że stacje diagnostyczne muszą kupować coraz bardziej zaawansowane urządzenia, a także wypłacać pracownikom wyższe wynagrodzenia z powodu ciągłego wzrostu płacy minimalnej.

NAS Analytics TAG

Cennik, który funkcjonuje obecnie został ustalony w 2004 roku i od tego czasu się nie zmienił. Diagności i posłowie skazują, że od tego czasu koszty prowadzenia SKP wzrosły o 80 procent, wynagrodzenie minimalne poszło w górę o 200 procent, a stawka VAT zwiększyła się z 22 do 23 procent. To wszystko sprawia, że przy cenniku sprzed 16 lat prowadzenie stacji diagnostycznej staje się nieopłacalne. Diagności twierdzą również, że działania rządu mogą zmierzać do upadku stacji kontroli pojazdów, jakie znamy i wprowadzenia znacjonalizowanego systemu badań technicznych.

Ile obecnie trzeba zapłacić za badanie techniczne pojazdu? Za badanie motocykla zapłacimy 62 zł, a za badanie techniczne samochodu - 98 zł. Jeżeli samochód posiada instalację gazową, to koszt badania wynosi 162 zł. Właściciele samochodów ciężarowych płacą 153 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr