tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Badania techniczne pojazdw - posowie chc podwyki cen
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Badania techniczne pojazdw - posowie chc podwyki cen

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.27, 08:26 3 Drukuj

Znów powraca temat podwyżek cen okresowych badań technicznych pojazdów. Tym razem interpelację w tej sprawie złożyli posłowie Paweł Kukiz i Paweł Szramka.

Już w 2018 roku Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wystosowała w tej sprawie pismo do premiera. Teraz interpelację złożyli posłowie Kukiz i Szramka. Politycy podkreślają, że cennik jest nieadekwatny do obecnej sytuacji rynkowej. Chodzi między innymi o to, że stacje diagnostyczne muszą kupować coraz bardziej zaawansowane urządzenia, a także wypłacać pracownikom wyższe wynagrodzenia z powodu ciągłego wzrostu płacy minimalnej.

NAS Analytics TAG

Cennik, który funkcjonuje obecnie został ustalony w 2004 roku i od tego czasu się nie zmienił. Diagności i posłowie skazują, że od tego czasu koszty prowadzenia SKP wzrosły o 80 procent, wynagrodzenie minimalne poszło w górę o 200 procent, a stawka VAT zwiększyła się z 22 do 23 procent. To wszystko sprawia, że przy cenniku sprzed 16 lat prowadzenie stacji diagnostycznej staje się nieopłacalne. Diagności twierdzą również, że działania rządu mogą zmierzać do upadku stacji kontroli pojazdów, jakie znamy i wprowadzenia znacjonalizowanego systemu badań technicznych.

Ile obecnie trzeba zapłacić za badanie techniczne pojazdu? Za badanie motocykla zapłacimy 62 zł, a za badanie techniczne samochodu - 98 zł. Jeżeli samochód posiada instalację gazową, to koszt badania wynosi 162 zł. Właściciele samochodów ciężarowych płacą 153 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr