tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmieniają się zasady obowiązkowych przeglądów. Diagnosta zrobi zdjęcia pojazdu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmieniają się zasady obowiązkowych przeglądów. Diagnosta zrobi zdjęcia pojazdu

Autor: Raff 2020.10.22, 13:51 4 Drukuj

W czasie przeglądu diagnosta będzie musiał wykonać zdjęcia pojazdu - pomysł Ministerstwa Infrastruktury wejdzie w życie już na początku przyszłego roku. Ma to ukrócić proceder wykonywania badań technicznych "na gębę", czyli bez wizyty w SKP.

Zgodnie z nowymi przepisami, diagnosta będzie miał obowiązek wykonać łącznie pięć zdjęć każdego badanego pojazdu - z przodu, z tyłu, dwa kątowe oraz jedno, na którym widoczne będą zegary z przebiegiem. Dokumentacja taka będzie musiała być przechowywana przez pięć lat.

NAS Analytics TAG

Powodem wprowadzenia nowego przepisu jest wciąż powszechny w SKP proceder podbijania dowodu "na gębę", czyli bez faktycznej wizyty pojazdu na stacji diagnostycznej. Pierwotnie ministerstwo forsowało inne rozwiązanie - system kamer, ale szybko wycofano się z tego pomysłu, kiedy okazało się, że koszty montażu systemów i przechowywania danych mogłyby pogrążyć niektóre stacje.

Z pomysłu zabawy w fotografa nie są zadowoleni diagności. Ich zdaniem resort nakłada na nich dodatkowy obowiązek, nie uwzględniając w ogóle absurdów, w jakich muszą pracować za stawki sprzed 16 lat. Naszym zdaniem nieuczciwi diagności znajdą sposób i na takie zabezpieczenie. Lepszym rozwiązaniem byłaby skuteczna i strategicznie zaplanowana kampania społeczna dotycząca odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę