tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 3 lata więzienia za niezgłoszenie wymiany. Najgorzej z pojazdami z zagranicy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

3 lata więzienia za niezgłoszenie wymiany. Najgorzej z pojazdami z zagranicy

Autor: Raff 2019.11.15, 17:15 1 Drukuj

Brak zgłoszenia o wymianie licznika kilometrów w pojeździe, może zakończyć się nawet więzieniem - od stycznia zaczynają obowiązywać nowe przepisy.

Kręcenie licznika stało się w naszym kraju niemal tradycją. Do niedawna dziwnym trafem nawet 20-30 samochody miały przejechane zaledwie 200 tys. km, a motocykle w tym samym wieku najwyżej 30 tys. Jak to możliwe? Wszystkiemu winne są zarówno nierealne oczekiwania nabywców, jak i nieuczciwość wielu sprzedających.

NAS Analytics TAG

W skrajnych przypadkach, kiedy nie dało się już nic ukręcić, albo gdy trudno było ukryć ślady zużycia, nieuczciwi sprzedający decydowali się na wymianę licznika. W ten sposób można było niejako "zalegalizować" niewielki przebieg. Informacja o wymianie drogomierza nie była jednak nabywcy ujawniana - ot taki bonus do kupowanego samochodu.

O stycznia wchodzą w życie nowe przepisy, w myśl których wymiana drogomierza w pojeździe musi zostać zgłoszona podczas corocznego przeglądu technicznego. Jeśli właściciel zapomni o tym obowiązku, naraża się nawet na karę więzienia do 3 lat. W najgorszej sytuacji są kierowcy, którzy sprowadzili motocykl lub samochód z zagranicy - jeśli w dokumentach nie ma śladu informacji o wymianie, będą na własną rękę musieli to sprawdzić. Koszt takiego badania nie jest mały - wynosi około 500 zł.

Wprawdzie kara nakładana ma być tylko w sytuacji, gdy kierowcy zostanie udowodnione, że próbował z premedytacją oszukać nabywcę, ale warto mieć takie sprawy uporządkowane. Nowelizacja przepisów, oprócz kary więzienia za niezgłoszenie wymiany drogomierza, zakłada także wysoką karę za przekręcanie licznika - do 5 lat więzienia.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę