tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjant le spisa przebieg. Kierowca o mao nie trafi za kraty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policjant le spisa przebieg. Kierowca o mao nie trafi za kraty

Autor: Raff 2020.04.17, 10:36 Drukuj

Spisywanie przebiegu pojazdu podczas policyjnej kontroli stało się faktem. Co w sytuacji, gdy funkcjonariusz pomyli cyfry? Taka sytuacja spotkała jednego z kierowców. Tylko cudem uniknął on poważnych kłopotów.

Nawet pięć lat więzienia grozi osobie, która ingeruje we wskazania licznika. Dotyczy to oczywiście działania celowego z zamiarem oszustwa, ale nawet najmniejsza kara za to przestępstwo nie jest pożądana - kto chciałbym trafić za kraty na trzy miesiące?

NAS Analytics TAG

Tak mogło stać się w przypadku jednego z kierowców, który został zatrzymany do kontroli. W trakcie wykonywania czynności służbowych, policjant spisał stan licznika przebiegu i dane wprowadził do systemu CEPiK. Problem w tym, że, jak się później okazało, pomylił jedną cyfrę.

Kiedy kierowca jakiś czas później zgłosił się na obowiązkowy przegląd, okazało się, że pojazd ma przebieg niższy niż ten, który odnotowano podczas kontroli. System rozbłysnął na czerwono, a Bogu ducha winny kierowca znalazł się w poważnych tarapatach.

Na szczęście pojazd był własnością firmy, a kierowca wkrótce po policyjnej kontroli tankował przy pomocy karty paliwowej, gdzie wymagane jest podanie przebiegu. To uchroniło go przed konsekwencjami oszustwa, którego nie popełnił. Musiał on jednak na własną rękę poszukiwać policjanta, który przeprowadzał kontrolę i prosić go o korektę przebiegu.

Nasza rada - jeśli jesteście poddawani kontroli, to osobiście sprawdzajcie co funkcjonariusz wpisuje do bazy danych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr