tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kary za cofanie liczników. Posłowie mają sporo uwag do nowelizacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kary za cofanie liczników. Posłowie mają sporo uwag do nowelizacji

Autor: Raff 2019.03.14, 13:24 Drukuj

Posłowie wrócili do tematu karania za ingerencję we wskazania licznika przebiegu pojazdu. W trakcie trwającego właśnie posiedzenia Sejmu zgłoszono kilka istotnych poprawek.

Przypomnijmy - w projekcie nowelizacji kilku ustaw znalazły się propozycje dokładnej kontroli nad przebiegami pojazdów, w szczególności tych sprowadzanych do Polski z zagranicy. Nowe regulacje obejmowałyby kontrolę wskazań przez uprawnione służby (policję, Straż Graniczną, Inspekcję Transportu Drogowego, Żandarmerię Wojskową lub służbę celną), czy rejestrowanie informacji o wymianach liczników. 

NAS Analytics TAG

Za nieuprawnioną ingerencję we wskazania groziłaby kara więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat, jak za oszustwo. Odpowiadać za nie będą zarówno zleceniodawca - na przykład właściciel lub handlarz, jak i wykonawca, czyli na przykład mechanik. Jeżeli właściciel "zapomni" zgłosić wymiany licznika, będzie musiał liczyć się z grzywną w wysokości 3 tysięcy zł.

W grudniu prace nad nowelizacją zostały zawieszone na wniosek Jarosława Kaczyńskiego. Miało to związek z procedowaniem innej ustawy, która dotyczyła podobnych zapisów. Podczas trwającego właśnie posiedzenia Sejmu posłowie wrócili do obrad nad ustawą. Poseł Paweł Szramka zaproponował poprawkę wyłączającą spod działania ustawy pojazdy zabytkowe. Posłowie zauważyli także problem związany z finansowaniem dodatkowych zadań Stacji Kontroli Pojazdów.

Projekt ustawy skierowano ponownie do Komisji Infrastruktury w celu przedstawienia sprawozdania.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę