tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wraki niezagrożone? Sejm nie będzie głosował nad ważną ustawą
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wraki niezagrożone? Sejm nie będzie głosował nad ważną ustawą

Autor: Raff 2018.12.17, 14:03 2 Drukuj

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która miała wyeliminować wraki z polskich dróg, została zdjęta z porządku obrad sejmu. Zaproponowane zmiany nie spodobały się ani posłom koalicji, ani opozycji.

Ministerstwo Infrastruktury od wielu miesięcy przygotowywało rewolucję w obowiązkowych przeglądach technicznych. Celem było wyeliminowanie z polskich dróg pojazdów niespełniających warunków technicznych. To poważny problem - w Polsce na każde 100 pojazdów zbadanych podczas obowiązkowych przeglądów technicznych, dopuszczenia nie dostają tylko dwa. W Niemczech - ponad 20, choć tam średni wiek pojazdu jest znacznie wyższy niż w Polsce.

NAS Analytics TAG

Ministerstwo Infrastruktury proponowało stworzenie jednego rejestru stacji diagnostycznych. Dziś rejestr taki prowadzi oddzielnie każde starostwo, co powoduje, że mamy bazę 380 rejestrów, których integracja jest w praktyce niemożliwa. To utrudnia kontrolę i wdrażanie nowych zasad.

Ministerstwo chciało także przekazać nadzór nad SKP w ręce Transportowego Dozoru Technicznego, wprowadzić obowiązek okresowych szkoleń dla diagnostów i wymóg kalibracji urządzeń pomiarowych. Środki na sfinansowanie zmian miałyby pochodzić z podwyższonej opłaty za spóźniony przegląd techniczny.

Posłowie bardzo krytycznie odnieśli się jednak do zaproponowanych przez Ministerstwo Infrastruktury zmian. Wskazywano, że przepisy przygotowano na kolanie, nie zapewniono wystarczającego dla ich wprowadzenia finansowania, a całą nowelizację należałoby napisać od nowa. Poseł Jarosław Kaczyński zaproponował wykreślenie prac nad ustawą z porządku obrad. Do tego wniosku przychylił się marszałek sejmu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę