tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sejm dokręca śrubę leasingowi. Nowe przepisy już od stycznia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sejm dokręca śrubę leasingowi. Nowe przepisy już od stycznia

Autor: Raff 2018.12.27, 12:25 1 Drukuj

Limit wydatków na eksploatację i poważne ograniczenie w rozliczaniu drogich pojazdów - to zmiany, które już od stycznia obejmą umowy leasingowe. Przyjęte przez Sejm nowelizacje kilku ustaw redukują korzyści płynące z tej formy finansowania motocykli.

Obecne przepisy pozwalają odliczyć maksymalnie 50% podatku VAT od motocykla użytkowanego w trybie mieszanym, czyli zarówno w działalności gospodarczej, jak i prywatnie. Wszelkie wydatki związane z eksploatacją pojazdu podlegały odliczeniu w 100% jako koszt uzyskania przychodu.

NAS Analytics TAG

Niestety, z tym koniec. Posłowie przegłosowali nowelizacje kilku ustaw podatkowych, które poważnie ograniczają prawo do rozliczania wydatków eksploatacyjnych w trybie mieszanym. Ustalono limit tych wydatków na poziomie 75%, co oznacza, że jedną czwartą kwoty wydawanej na serwis czy akcesoria trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni.

Drugą zmianą, wprowadzoną przez nowe przepisy, będzie ograniczenie wartości umowy leasingu czy wynajmu długoterminowego. W myśl nowych zasad, prawo do rozliczenia wydatków związanych z leasingiem przysługiwać będzie tylko do kwoty 150 tys. zł. Tylko do tej kwoty leasingobiorcy będą mieli prawo rozliczania rat jako kosztów uzyskania przychodu. To zła wiadomość dla osób zainteresowanych leasingiem motocykli takich jak Honda Gold Wing czy Harley-Davidson serii CVO.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę