tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chcesz wzi motocykl w leasing? Wkrtce procedura podpisania umowy bdzie atwiejsza
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chcesz wzi motocykl w leasing? Wkrtce procedura podpisania umowy bdzie atwiejsza

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.01, 22:12 Drukuj

Leasing to w ostatnich latach jedna z najpopularniejszych form finansowania motocykli, ale ma jedną wadę - umowę trzeba podpisać osobiście, w formie papierowej. Wkrótce to może się zmienić.

Obecnie prawo dopuszcza już podpisywanie umów kredytowych przy pomocy kodu wysyłanego przez bank za pośrednictwem wiadomości SMS. W przypadku umów leasingowych nadal konieczne jest podpisanie umowy w formie papierowej. Najbardziej komplikuje to zakupy w salonach zlokalizowanych w innych miastach. Załóżmy, że klient mieszka w Warszawie i chce kupić motocykl w Gdańsku, to salon z Gdańska proponuje mu leasing z firmy, z którą współpracuje i biorąc go tamtejszy doradca musi skontaktować się z oddziałem z Warszawy, by ten oddelegował swojego człowieka, który podpisze umowę z klientem.

NAS Analytics TAG

Jak informuje Autokult, Komisja Nadzoru Finansowego wreszcie zorientowała się, że obecna forma zawierania umowy leasingu jest problematyczna i dojrzewa do zmian. Jak mówi radca prawny, Paweł Punda, kodeks cywilny dopuszcza wiele form złożenia oświadczenia woli, włącznie z nagraną rozmową telefoniczną albo mailem pod warunkiem, że da się to później przypisać do konkretnej osoby. Na razie nowe przepisy są na etapie projektu, ale najważniejsze, że pojawiło się światełko w tunelu. Zmiana znacznie ułatwiłaby pracę salonów i firm leasingowych, a także pozwoli ograniczyć koszty.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr