tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Leasing motocykla bdzie wygodniejszy dziki nadchodzcej zmianie przepisw. Oszczdnoci mona liczy w milionach zotych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Leasing motocykla bdzie wygodniejszy dziki nadchodzcej zmianie przepisw. Oszczdnoci mona liczy w milionach zotych

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.18, 07:05 Drukuj

Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania samochodów i motocykli, ale szczęśliwy finał w postaci jego uruchomienia wymaga odrobiny zachodu. Teraz pojawiła się szansa na zmianę, dzięki której procedura stanie się wygodniejsza dla klientów i tańsza dla firm finansowych. O co chodzi?

W 2000 r. wprowadzono w art. 709 (2) Kodeksu cywilnego zapis, że umowa leasingu powinna być zawarta na piśmie pod rygorem nieważności. Niedawno pojawił się projekt deregulacji prawa gospodarczego i administracyjnego, który został przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Zakłada on zmianę brzmienia wcześniej wspomnianego artykułu Kodeksu cywilnego.

NAS Analytics TAG

W nowym brzmieniu umowa leasingu będzie wymagać zachowania formy dokumentowej. Jak mówi cytowany przez serwis Nowoczesna Flota Paweł Punda, radca prawny specjalizujący się w tematyce nowych technologii w sektorze finansowym, forma dokumentowa zakłada możliwość złożenia oświadczenia woli w dowolnej postaci, w tym w formie wiadomości tekstowej, maila lub nagranej rozmowy telefonicznej.

Jeżeli zmiany wejdą w życie, będą sporym ułatwieniem zarówno dla klientów, jak i doradców leasingowych, ponieważ dotychczas obie strony muszą znaleźć odpowiedni czas i miejsce do podpisania fizycznej umowy. To nie zawsze jest łatwe, jeśli ktoś prowadzi prężnie działającą firmę, a agent ma w swoim portfelu wielu klientów.

Według szacunków firmy Carsmile zmiana przepisów może przynieść oszczędności w kwocie ok. 15 mln zł rocznie. Łukasz Domański z Carsmile wylicza, że w samym 2022 r. zawarto 546 tys. umów leasingu samochodów, maszyn i innego sprzętu. Przy założeniu, że każda umowa ma 20-30 stron, a koszt wydrukowania jednej strony to 10 gr., sam druk może kosztować ok. 3,3 mln zł rocznie. Do tego dochodzą jeszcze koszty paliwa po stronie doradców leasingowych i przedsiębiorców.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr