tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Produkcja Harleya w Europie? Ostry komentarz Donalda Trumpa

Produkcja Harleya w Europie? Ostry komentarz Donalda Trumpa

Autor: Konrad Bartnik 2018.06.27, 18:04 Drukuj

Nie milkną echa wprowadzenia w UE karnego cła m.in. na amerykańskie motocykle, będącego częścią nowej wojny handlowej. Zarząd Harleya-Davidsona dał do zrozumienia, że w związku z tym może przenieść część produkcji do Europy, co wywołało gniewną reakcję prezydenta Donalda Trumpa.

Choć urzędującemu prezydentowi USA nie można odmówić siły przebicia, to jednak trzeba przyznać, że nie jest to łatwy partner ani dla zagranicy, ani dla własnych obywateli. Rozpoczęta przez niego nałożeniem cła na stal i aluminium wojna handlowa z UE zaczyna przynosić skutki odwrotne od zamierzonych. Cała sprawa odbiła się rykoszetem m.in. w kierunku legendarnego producenta motocykli - Harleya-Davidsona. Unia Europejska nałożyła bowiem odwetowe cła, które obejmują m.in. amerykańskie jednoślady.

Wczoraj pisaliśmy o planach przeniesienia części produkcji Harleya do Europy, związanych oczywiście z cłami, powodującymi dla firmy potencjalne straty w okolicach 100 mln dolarów. Ten jak najbardziej słuszny krok (od strony biznesowej) spotkał się z bardzo ostrą reakcją sprawcy całego zamieszania - Donalda Trumpa.

W typowy dla siebie sposób, używając konta na Twitterze, zarzucił Harleyowi, że jako pierwszy wywiesił białą flagę. Następnie dodał, że motocykle tej firmy nigdy nie powinny być produkowane poza USA. Jeśli do tego dojdzie, będzie to dla H-D początek końca. Wspomniał też o gniewie pracowników i amerykańskich klientów. Zapewnił również oczywiście, że jeśli motocykle wyprodukowane w Europie będą miały być sprzedawane w Stanach, zostaną obłożone horrendalnymi podatkami.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę