tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Indian z Opola. Producent rozważa przeniesienie tam produkcji NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Indian z Opola. Producent rozważa przeniesienie tam produkcji

Autor: Raff 2018.06.29, 10:35 Drukuj

Motocykle Indian z Opola? To więcej niż prawdopodobne - amerykański producent rozważa przeniesienie części produkcji do swojego polskiego zakładu aby uniknąć karnych ceł.

Opolska fabryka należy do właściciela marki Indian, koncernu Polaris. Od 2014 roku produkowane są tam pojazdy ATV, dziś zatrudnia ona około 500 pracowników. Dla Polarisa byłby to zatem znakomity europejski przyczółek Indiana, tym bardziej, że zainteresowanie marką wśród europejskich nabywców dynamicznie rośnie.

NAS Analytics TAG

Niedawna decyzja Donalda Trumpa o wprowadzeniu ceł na niektóre europejskie surowce i towary wywołała błyskawiczną odpowiedź Unii Europejskiej, która podniosła cła na amerykańskie motocykle z 6 do 31 procent. Jak twierdzą przedstawiciele Indiana, przy obecnym poziomie sprzedaży może to to oznaczać dodatkowe koszty w wysokości 15 milionów dolarów.

Główny konkurent Indiana - Harley-Davidson także zapowiedział przeniesienie części produkcji poza USA, wywołując tym wściekłość Donalda Trumpa, który we wcześniejszych wypowiedziach chętnie podkreślał patriotyczne znaczenie tej marki.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę