tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejna odsona wojny handlowej midzy USA i UE znw uderza w bran motocyklow
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejna odsona wojny handlowej midzy USA i UE znw uderza w bran motocyklow

Autor: Janusz Bbenek 2019.04.19, 11:27 Drukuj

Mało kto przypuszczał, że konflikt pomiędzy wiodącymi producentami samolotów i wspierającymi ich rządami rykoszetem trafi również w motocyklowy fragment rynku. Tym razem to USA zapowiadają karne cła na części, akcesoria i całe pojazdy z Europy.

Wojna handlowa pomiędzy Unią Europejską i USA była jednym z tematów przewodnich w zeszłym sezonie. Wprowadzenie amerykańskiego cła na europejską stal i aluminium spotkało się z odwetowymi działaniami UE, wśród których znalazły się cła na motocykle produkowane za oceanem, które stały się problemem głównie dla Harleya i Indiana.

NAS Analytics TAG

Przed nami druga odsłona tej batalii, której tłem są tym razem rozgrywki w branży lotniczej. Firma Boeing, po dwóch katastrofach swoich nowych samolotów 737 Max 8 i wycofaniu wielu zamówień od linii lotniczych, znalazła się w ciężkiej sytuacji. Wspierający ją rząd amerykański reaguje bardzo nerwowo, oskarżając władze UE o niezgodne z zasadami Światowej Organizacji Handlu subsydiowanie konkurencyjnego Airbusa za pomocą dopłat, preferencyjnych kredytów i umorzeń długów.

W związku z tym administracja prezydenta Trumpa przedstawiła plan wprowadzenia ceł na kolejną, szeroką grupę produktów z Europy, który będzie głosowany w drugiej połowie maja. Oprócz żywności i artykułów codziennego użytku, znalazły się na niej motocykle z silnikami o pojemnościach 500-700 cm3 oraz części i akcesoria motocyklowe.

O ile lista potencjalnych modeli europejskich producentów jest dosyć krótka i martwić się będą głównie KTM i fani modeli z rodziny 690, to już części i akcesoria są potężnym rynkiem. Amerykańscy dealerzy marek ze Starego Kontynentu, takich jak BMW, Triumph, KTM czy Ducati mogą stanąć przed problemem znaczącego wzrostu cen oryginalnych komponentów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr