tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejna odsłona wojny handlowej między USA i UE znów uderza w branżę motocyklową
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejna odsłona wojny handlowej między USA i UE znów uderza w branżę motocyklową

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.19, 11:27 Drukuj

Mało kto przypuszczał, że konflikt pomiędzy wiodącymi producentami samolotów i wspierającymi ich rządami rykoszetem trafi również w motocyklowy fragment rynku. Tym razem to USA zapowiadają karne cła na części, akcesoria i całe pojazdy z Europy.

Wojna handlowa pomiędzy Unią Europejską i USA była jednym z tematów przewodnich w zeszłym sezonie. Wprowadzenie amerykańskiego cła na europejską stal i aluminium spotkało się z odwetowymi działaniami UE, wśród których znalazły się cła na motocykle produkowane za oceanem, które stały się problemem głównie dla Harleya i Indiana.

Przed nami druga odsłona tej batalii, której tłem są tym razem rozgrywki w branży lotniczej. Firma Boeing, po dwóch katastrofach swoich nowych samolotów 737 Max 8 i wycofaniu wielu zamówień od linii lotniczych, znalazła się w ciężkiej sytuacji. Wspierający ją rząd amerykański reaguje bardzo nerwowo, oskarżając władze UE o niezgodne z zasadami Światowej Organizacji Handlu subsydiowanie konkurencyjnego Airbusa za pomocą dopłat, preferencyjnych kredytów i umorzeń długów.

W związku z tym administracja prezydenta Trumpa przedstawiła plan wprowadzenia ceł na kolejną, szeroką grupę produktów z Europy, który będzie głosowany w drugiej połowie maja. Oprócz żywności i artykułów codziennego użytku, znalazły się na niej motocykle z silnikami o pojemnościach 500-700 cm3 oraz części i akcesoria motocyklowe.

O ile lista potencjalnych modeli europejskich producentów jest dosyć krótka i martwić się będą głównie KTM i fani modeli z rodziny 690, to już części i akcesoria są potężnym rynkiem. Amerykańscy dealerzy marek ze Starego Kontynentu, takich jak BMW, Triumph, KTM czy Ducati mogą stanąć przed problemem znaczącego wzrostu cen oryginalnych komponentów.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę