tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Celnicy zabieraj kanapki i patki niadaniowe na granicach. Skutek Brexitu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Celnicy zabieraj kanapki i patki niadaniowe na granicach. Skutek Brexitu

Autor: Alonzo 2021.01.15, 18:55 Drukuj

Tak, tytuł brzmi jak dobry prima aprilisowy żart. Z niewiadomych względów europejscy celnicy wpadli w popłoch przed angielskim jedzeniem. Zabierają kanapki na granicach, co zostało nawet uwiecznione na filmie.

Pamiętacie plakaty z lotniska, zabraniający wnoszenia broni, ostrych przedmiotów i tym podobnych rzeczy. Teraz na granicach stają tablice, zabraniające wwożenia do Unii Europejskiej płatków śniadaniowych, pomarańczy i innych produktów odzwierzęcych, a także roślin i produktów roślinnych.

NAS Analytics TAG

Niedawno pojawiła się plotka, że z powodu Brexitu strażnicy na granicy Zjednoczonego Królestwa zabierają podróżnym kanapki. Był to znakomity żart, ale okazał się on być prawdą! Żeby udowodnić, że strażnicy graniczni naprawdę konfiskują żywność na granicy, jedna z telewizji nagrała ten film:

Czy przedstawiona na filmie sytuacja mogła się wydarzyć naprawdę? Zakaz wwożenia niektórych produktów spożywczych na teren UE wszedł w życie od 1 stycznia 2021. Dokładnie chodzi o przepisy, zakazujące indywidualnego importu mięsa i produktów mlecznych z krajów trzecich, do których od 1 stycznia tego roku zalicza się Wielka Brytania. Przedstawiony film pochodzi z telewizji holenderskiej i przestawia konfiskatę chleba z szynką kierowcom, którzy przypłynęli promem z Wielkiej Brytanii.

Celnicy pytają kierowców, czy w ich kanapkach jest mięso, a następnie informują ich, że od Brexitu nie wolno wwozić do Europy niektórych produktów spożywczych, takich jak mięso, owoce, warzywa, ryby itd... Co ciekawe, jeżeli kanapka zawiera mięso, to konfiskacie podlega cała kanapka wraz z zawartością w środku. Celnicy nie pozwalają, na przykład, poświęcić wędlinki i zjeść tylko chlebek. Komisja Europejska tłumaczy te przepisy ochroną zwierząt w Unii Europejskiej. Mięso i produkty mleczne mogą zawierać patogeny, takie jak pryszczyca czy afrykański pomór świń. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr