tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Co dalej z Harleyem i Indianem? Unia zapowiada 25-procentowe cła Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Co dalej z Harleyem i Indianem? Unia zapowiada 25-procentowe cła

Autor: Raff 2018.06.04, 15:25 Drukuj

25-procentowe cła odwetowe mogą zostać nałożone na motocykle Harleya-Davidsona i Indiana. To reakcja Unii Europejskiej na wprowadzone w ubiegłym tygodniu przez USA cła na stal i aluminium.

W ubiegły czwartek amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross ogłosił wprowadzenie 25-procentowego cła na stal 10-procentowego na aluminium importowane z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku. Decyzja spotkała się z powszechną dezaprobatą zarówno Światowej Organizacji Handlu (WTO), jak i rządów wymienionych państw.

W odpowiedzi na decyzję amerykańskich władz, Unia Europejska rozważa wprowadzenie ceł odwetowych na towary importowane ze Stanów Zjednoczonych. Dodatkowe opłaty objęłyby między innymi pojazdy z silnikami o pojemności przekraczającej 500 cm3. Taka decyzja oznaczałaby poważne kłopoty dla importerów dwóch największych amerykańskich marek motocyklowych - Indiana i Harleya-Davidsona.

Mało prawdopodobne, by obie firmy zdecydowały się na prostą podwyżkę, która zrekompensowałaby wprowadzone cła - takie działanie oznaczałoby bowiem drastyczny spadek sprzedaży na rynku europejskim, ponieważ motocykle stałyby się zbyt drogie. Najbardziej prawdopodobne jest częściowe skompensowanie ceł marżą i obniżeniem kosztów produkcji.

Na razie trwają jednak negocjacje w sprawie wycofania decyzji amerykańskich władz. UE walczy także w tej sprawie przed sądem w Światowej Organizacji Handlu.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę