tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Co dalej z Harleyem i Indianem? Unia zapowiada 25-procentowe cła NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Co dalej z Harleyem i Indianem? Unia zapowiada 25-procentowe cła

Autor: Raff 2018.06.04, 15:25 Drukuj

25-procentowe cła odwetowe mogą zostać nałożone na motocykle Harleya-Davidsona i Indiana. To reakcja Unii Europejskiej na wprowadzone w ubiegłym tygodniu przez USA cła na stal i aluminium.

W ubiegły czwartek amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross ogłosił wprowadzenie 25-procentowego cła na stal 10-procentowego na aluminium importowane z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku. Decyzja spotkała się z powszechną dezaprobatą zarówno Światowej Organizacji Handlu (WTO), jak i rządów wymienionych państw.

NAS Analytics TAG

W odpowiedzi na decyzję amerykańskich władz, Unia Europejska rozważa wprowadzenie ceł odwetowych na towary importowane ze Stanów Zjednoczonych. Dodatkowe opłaty objęłyby między innymi pojazdy z silnikami o pojemności przekraczającej 500 cm3. Taka decyzja oznaczałaby poważne kłopoty dla importerów dwóch największych amerykańskich marek motocyklowych - Indiana i Harleya-Davidsona.

Mało prawdopodobne, by obie firmy zdecydowały się na prostą podwyżkę, która zrekompensowałaby wprowadzone cła - takie działanie oznaczałoby bowiem drastyczny spadek sprzedaży na rynku europejskim, ponieważ motocykle stałyby się zbyt drogie. Najbardziej prawdopodobne jest częściowe skompensowanie ceł marżą i obniżeniem kosztów produkcji.

Na razie trwają jednak negocjacje w sprawie wycofania decyzji amerykańskich władz. UE walczy także w tej sprawie przed sądem w Światowej Organizacji Handlu.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę