tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polityczny podwójny cios w amerykańskich producentów motocykli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polityczny podwójny cios w amerykańskich producentów motocykli

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.10, 17:28 3 Drukuj

Polityka "ochrony" amerykańskiego przemysłu, prowadzona przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa, przynosi na razie skutki odwrotne do zamierzonych. Nowe cła na stal i aluminium podniosą koszty produkcji, a działania odwetowe rynków zagranicznych, w tym UE, wpłyną na spadek sprzedaży.

W ostatnich dniach głośno jest w mediach o nowych amerykańskich przepisach, dotyczących importu surowej stali i aluminium. Wprowadzono dość zaporowe cło, wynoszące 25% dla stali oraz 10% dla aluminium. Nie musimy przypominać, jak ważne są to materiały dla producentów z branży motoryzacyjnej, w tym motocyklowej.

NAS Analytics TAG

Sytuacja ta zmusiła zarząd Harleya-Davidsona do wystosowania oficjalnego oświadczenia, w którym przedstawiono skutki tego rozporządzenia. Wysokie cła na stal i aluminium spowodują znaczny wzrost kosztów produkcji, co oczywiście mocno odbije się na cenie końcowej gotowych motocykli. Kolejny cios w amerykańskich producentów przyjdzie zapewne zza oceanu. Rynki zewnętrzne, w tym europejskie, są dla nich bardzo ważnym celem, utrzymującym rentowność produkcji. Można się spodziewać, że dojdzie na nich do działań odwetowych w postaci wprowadzenia cła na pojazdy z USA.

Będzie to sytuacja fatalna dla dealerów H-D na całym świecie, którzy i bez dodatkowych narzutów muszą mierzyć się ze słabą koniunkturą i spadkami sprzedaży. Sytuacja ta odbije się również najprawdopodobniej na innej amerykańskiej marce - Indian. Już wkrótce wrażenie "elitarności" tych pojazdów może być poparte jeszcze poważniejszymi wartościami na fakturze. Biały Dom wylał dziecko z kąpielą - zatrzymując za wszelką cenę produkcję na terenie USA, zatrzyma tam również sprzedaż.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę