tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson nie podnosi cen motocykli w Europie! Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley-Davidson nie podnosi cen motocykli w Europie!

Autor: Materiał partnera 2018.07.13, 12:10 2 Drukuj

Podczas niedawnego rocznicowego zlotu Harleya-Davidsona w Pradze, została przekazana bardzo dobra wiadomość. Mimo nowych unijnych ceł, zarząd firmy podjął decyzję o niepodnoszeniu cen na swoje motocykle.

Marcin Posłuszny, odpowiedzialny w Harleyu-Davidsonie za nasz rynek, odpowiada na kilka pytań, związanych z aktualną polityką cenową firmy.

Jak mocno wojna celna pomiędzy USA a EU wpłynie na biznes Harley-Davidson w Polsce?

Marcin Posłuszny: Harley-Davidson w 100% popiera wolność wyboru i wolny handel. Nie chcemy komentować politycznych decyzji jednego czy drugiego rządu rzecz jasna, ale oczywiście w początkowym okresie mieliśmy duże obawy, iż wprowadzenie dodatkowych ceł na nasze motocykle wpłynie bardzo negatywnie na sprzedaż Harleya-Davidsona w Polsce. Cały czas jednak wsłuchiwaliśmy się w doniesienia mediów licząc na - mimo wszystko - pozytywne zakończenie sprawy lub przynajmniej spore jej odwleczenie się w czasie. Żaden z pożądanych przez nas scenariuszy się jednak nie ziścił.

No właśnie, UE nałożyła cła na szereg produktów z USA, w tym na motocykle o pojemności pow. 500 cm3. W przypadku Harleya-Davidsona oznacza to, że chodzi o wszystkie produkowane przez Was motocykle.

MP: Dokładnie tak. Niestety to prawda.

O ile zatem wzrosną ceny Waszych produktów i czy nie oznacza to - jak Pan wcześniej wspominał - bardzo negatywnego wpływu na ich sprzedaż w Polsce?

MP: Polski konsument jest wciąż bardzo wrażliwy cenowo, a każda zmiana cen - szczególnie w segmencie naszych najtańszych motocykli (Street oraz Sportster), których poziom cenowy to 30 - 50 tys. złotych, ma momentalny wpływ na wyniki sprzedaży. Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla polskich klientów - cła nie wpłyną na poziom cen motocykli Harley-Davidson w Polsce.

To znakomita informacja! Ale jak do tego doszło? Cła zostały przecież wprowadzone.

MP: Dokładnie. Mimo wprowadzenia przez EU ceł na amerykańskie motocykle, ceny motocykli Harley-Davidson nie wzrosną. Albo inaczej, wprowadzenie ceł nie będzie miało wpływu na wysokość cen.

Obliczyliśmy, iż uwzględnienie ceł w cenie motocykli oznaczałoby zbyt wysoki dodatkowy koszt dla sieci dealerskiej - oraz dla klienta oczywiście - aby utrzymać sprzedaż na obecnym poziomie.

Podjęliśmy decyzję, że są to koszty, które z naszej perspektywy są możliwe do poniesienia, aby tylko móc spełniać marzenia naszych klientów o osobistej wolności , jaką daje jazda i możliwością kupowania nowych motocykli Harley-Davidson.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę