tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Indiany z Opola - to już przesądzone!

Indiany z Opola - to już przesądzone!

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.27, 14:14 Drukuj

Zarząd koncernu Polaris, do którego należy marka Indian, potwierdził decyzję o przeniesieniu części produkcji motocykli do Polski. Maszyny będą wytwarzane w opolskiej fabryce, w której powstają już quady i pojazdy RZR.

Gdyby ktoś jeszcze kilka lat temu rzucił pomysł, by motocykle jednej z najstarszych marek na świecie były produkowane w Polsce, spojrzelibyśmy na niego jak na wariata. Czasy jednak się zmieniają, a ruchy w światowym biznesie i polityce są coraz gwałtowniejsze i bardziej nieprzewidywalne. Na skutek wojny celnej pomiędzy USA i UE, wywołanej przez administrację Donalda Trumpa, produkcja motocykli Indian, przeznaczonych na rynek europejski, trafi do fabryki firmy Polaris w Opolu.

Decyzję tę potwierdził w środę dyrektor generalny koncernu, Scott Wine. Wprowadzone przez Unię Europejską odwetowe cła na motocykle produkowane w USA spowodują wzrost ceny każdego z nich o średnio ponad 2 tysiące dolarów. Dla amerykańskich producentów oznacza to wielomilionowe straty, stąd zarówno Indian, jak i Harley Davidson poważnie rozważały przeniesienie produkcji do krajów wolnych od horrendalnych danin. Indian właśnie finalizuje sprawę, ostatecznych decyzji Harleya jeszcze nie znamy.

Prężnie działająca fabryka Polarisa w Opolu wytwarza w tej chwili quady i czterokołowe pojazdy RZR, które rozchodzą się w całej Europie. Przedstawiciele zakładu twierdzą, że są w stanie w bardzo krótkim czasie otworzyć linię produkcyjną motocykli Indian. Jednocześnie władze koncernu zapewniają, że pojazdy przeznaczone na rynek amerykański w dalszym ciągu będą budowane w fabryce w Spirit Lake w stanie Iowa.

To dla nas doskonała informacja - nie tylko z tego powodu, że w opolskiej fabryce najprawdopodobniej wzrośnie zatrudnienie. Produkcja pojazdów tak znanej marki na terenie naszego kraju może znacznie rozruszać nasz rodzimy rynek i przywrócić Polskę jako ważny punkt na motocyklowej mapie świata.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę