tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Indian Scout Bobber [test video]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Indian Scout Bobber [test video]

Autor: Piotr Barry Barya 2018.05.15, 09:31 Drukuj

Indian, wypuszczając na rynek model Scout, sięgnął po nową grupę klientów. Sprzęt bardzo szybko okazał się strzałem w dziesiątkę, zaskarbiając sobie grono wiernych fanów. Teraz Amerykanie poszli za ciosem, uzupełniając ofertę o Scouta w wersji Bobber.

Indian Scout Bobber pod względem konstrukcji podwozia od podstawowego Scouta różni się jedynie nieco obniżonym tylnym zawieszeniem. Jeśli chodzi o silnik, mamy tu dokładnie tę samą jednostkę, czyli V2 o pojemności ponad 1133 ccm i mocy na poziomie 100 KM. Cieszy wysoka kultura pracy silnika i miły dla ucha dźwięk, choć standardowy wydech wypadałoby zastąpić jednym z akcesoryjnych. Na uwagę zasługuje bardzo wysoki poziom jakości wykończenia oraz dbałość o detale. Motocykl przyciąga spojrzenia i budzi w ludziach zaciekawienie. Zobaczcie, jak to wyglądało podczas naszej przejażdżki po ulicach stolicy:

NAS Analytics TAG

Kolejne detale, które wyróżniają wersję Bobber od standardowego Scouta, to wyraźnie skrócony tylny błotnik, pojedyncze siodło, zmieniona kierownica, czy podnóżki kierowcy przesunięte do tyłu. To wszystko sprawia, że pozycja na tym motocyklu jest bardziej agresywna i chuligańska. Szukając pod stopami podnóżków nie wysuwamy nóg do przodu, jak w przypadku zwykłego Scouta, tylko zginamy je w kolanach, niemal pod kątem prostym.

Zatankowany pod korek Scout Bobber waży około 250 kilogramów. To sporo, ale dzięki dobremu wyważeniu i korzystnemu rozkładowi masy, dość szybko można o tym zapomnieć. Siedzisko jest zamontowane nisko (649 mm), dzięki czemu nawet niewysokie osoby nie powinny mieć problemów z okiełznaniem tej maszyny.

Motocykl prowadzi się pewnie i stabilnie. Z pewnością zyskałby jeszcze na manewrowości, gdyby tylko założyć mu węższe opony, ale bobberowy styl wymaga przecież pewnych poświęceń… W przyszłości życzylibyśmy sobie tylko większej siły hamowania przedniego hamulca - przydałaby się tu po prostu druga tarcza.

Poza akcesoryjnym wydechem na pokładzie chętnie widziałbym jeszcze akcesoryjne siedzenie. Standardowe jest w miarę wygodne, ale to stylowe i bardziej "bobberowe", które znalazłem na liście dodatkowego wyposażenia, wygląda po prostu fenomenalnie! Z resztą, sami zobaczcie…

Konkurencja? W filmie wspomniałem o Triumphie Bonneville Bobber Black, ale w komentarzach słusznie mnie upomniano, że jest przecież jeszcze ociekający dobrym stylem Harley-Davidson Forty-Eight. Wielkie porównanie tych trzech muszkieterów wydaje się nieuniknione… Obserwujcie nasz kanał w serwisie Youtube.

Cena: 60 900 zł

Więcej informacji oraz szczegółowe dane techniczne znajdziecie na oficjalnej stronie Indiana

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr