tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Indian Scout Bobber przejdzie transformację do zawodów "Sultans of Sprint"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Indian Scout Bobber przejdzie transformację do zawodów "Sultans of Sprint"

Autor: Materiał partnera 2019.03.09, 02:08 Drukuj

Indian, najstarszy amerykański producent motocykli, wystawi do tegorocznej edycji zawodów Sultans of Sprint w klasie zespołów fabrycznych niezwykłego Scouta Bobbera w wersji racer. Transformacji Bobbera w demona przyspieszenia podejmie się Brice Hennebert z warsztatu Workhorse Speed Shop. Projekt powstaje przy udziale i z wykorzystaniem komponentów od tak renomowanych producentów jak Akrapovič, MOTOREX, oraz Öhlins.

Założony przez Henneberta w 2016 roku belgijski warsztat Workhorse Speed Shop zyskał sławę za sprawą wyjątkowych customów, inspirowanych historią motocykli, na bazie których powstawały.

Podczas zeszłorocznej edycji Sultans of Sprint bardzo zaimponował mi projekt ekipy Workhorse Speed Shop - mówi Grant Bester, dyrektor generalny europejskiego oddziału Indian Motorcycle. Po rozmowie z Brycem uznałem, że ma on niesamowity talent do opowiadania historii poprzez swoje projekty. Dlatego zależało mi, żeby razem z nim stworzyć coś naprawdę wyjątkowego na Sultans of Sprint 2019. Nie mogę się doczekać prezentacji gotowego motocykla oraz historii, która za nim stoi.

Projekt dla Indiana to prawdziwa przyjemność - mówi Bryce Hennebert. W marce z tak bogatą historią nietrudno znaleźć inspirację, ale przemiana Scouta Bobbera w pełnokrwistą maszynę do sprintu będzie ciekawym wyzwaniem. Myślę, że niektórzy mogą być zaskoczeni rezultatem.

Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale projekt już ruszył. Bobber został rozłożony na części. Zwęziliśmy o 200 mm zbiornik paliwa, który i tak nie będzie teraz pełnił swojej funkcji, ale o tym powiemy później. Eksperymentujemy z różnym rodzajem kół, zaprojektowaliśmy również aluminiową ramę, która będzie podtrzymywała kierowcę podczas szybkich startów.

Bobber odwiedzi niedługo także zakłady Akrapovič, gdzie trafi do tych samych specjalistów, którzy projektowali układy wydechowe dla mistrzowskich zespołów z niemal każdej dziedziny motorsportu. Wykorzystają oni swoje doświadczenie oraz najnowszą technologię, aby stworzyć wydech, który wyciśnie maksimum możliwości, jakie daje silnik V-Twin Bobbera, zarówno w kontekście osiągów, jak i doznań dźwiękowych.

Następnie MOTOREX zadba o dostęp do najlepszych olejów i płynów. Testowane w warunkach wyścigowych i odnoszące na tym polu sukcesy lubrykanty MOTOREX zagwarantują optymalną pracę silnika, sprzęgła i precyzyjną zmianę biegów.

Do odnoszenia zwycięstw w sprincie potrzebna jest stabilność oraz doskonała przyczepność. Dlatego za zawieszenie w Bobberze odpowiadać będzie Öhlins - firma z 40-letnim doświadczeniem w zawodach motocyklowych, od krajowych imprez, aż po MotoGP.

Postępy w projekcie Scout Bobber Sprint Racer będzie można w najbliższych tygodniach śledzić w mediach społecznościowych na następującyh profilach:

Workhorse Speed Shop:

Instagram: @workhorse_speedshop
Facebook: /workhorsespeedshop

Indian Motorcycle Polska

Facebook: /IndianMotocyklePolska


Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę