tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy Indian na horyzoncie. Producent rejestruje nazwę handlową
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy Indian na horyzoncie. Producent rejestruje nazwę handlową

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.02, 11:08 Drukuj

W odpowiednich urzędach w USA i Europie został złożony wniosek o rejestrację nazwy handlowej Indian Challenger. Bardzo możliwe, że będzie to wejście amerykańskiej firmy do kolejnych segmentów motocykli - sportowych lub enduro.

Indian bardzo mocno stara się o oderwanie łatki producenta wyłącznie chromowanej armatury. Model FTR1200 o sportowym charakterze, będący przeniesieniem ducha flat tracku na ulicę, okazał się dużym sukcesem. Było to jednak rozwinięcie bardzo dobrze znanego modelu wyczynowego FTR750. Tym razem czas na ruch w zupełnie nieoczekiwanych kierunkach. Ola Stenegärd, do niedawna projektant BMW, a obecnie szef działu kreatywnego Indiana, w jednym z wywiadów powiedział:

NAS Analytics TAG

W czasach mojej współpracy z BMW bardzo mocno walczyliśmy o zerwanie wizerunku producenta zachowawczych i statecznych maszyn. Włożyliśmy w to naprawdę dużo wysiłku. Z Indianem będzie podobnie. Jeśli będziemy chcieli stworzyć zupełnie nowy motocykl, na przykład sportowy, będziemy musieli zacząć od czystej kartki. DNA Indiana zostanie tylko w logo i stylistyce nawiązującej do dawnych maszyn wyścigowych.

Wszystko wskazuje na to, że działania w tym kierunku już się zaczęły. Kilka miesięcy temu Indian zarejestrował w USA i Europie nazwy handlowe Renegade i Raven, do których w ostatnich dniach dołączył Challenger. Są dwie prawdopodobne możliwości wykorzystania tej nazwy - wspomniany już model sportowy, ewentualnie agresywny naked lub coś tak zaskakującego, jak turystyczne enduro. Skoro Harley-Davidson mógł zaszokować takim projektem, Indian również sobie z nim poradzi. Do targów EICMA jeszcze trochę czasu, czekamy na konkrety!

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę