tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy Indian na horyzoncie. Producent rejestruje nazwę handlow± Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Nowy Indian na horyzoncie. Producent rejestruje nazwę handlow±

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.02, 11:08 Drukuj

W odpowiednich urzędach w USA i Europie został złożony wniosek o rejestrację nazwy handlowej Indian Challenger. Bardzo możliwe, że będzie to wejście amerykańskiej firmy do kolejnych segmentów motocykli - sportowych lub enduro.

Indian bardzo mocno stara się o oderwanie łatki producenta wyłącznie chromowanej armatury. Model FTR1200 o sportowym charakterze, będący przeniesieniem ducha flat tracku na ulicę, okazał się dużym sukcesem. Było to jednak rozwinięcie bardzo dobrze znanego modelu wyczynowego FTR750. Tym razem czas na ruch w zupełnie nieoczekiwanych kierunkach. Ola Stenegärd, do niedawna projektant BMW, a obecnie szef działu kreatywnego Indiana, w jednym z wywiadów powiedział:

W czasach mojej współpracy z BMW bardzo mocno walczyliśmy o zerwanie wizerunku producenta zachowawczych i statecznych maszyn. Włożyliśmy w to naprawdę dużo wysiłku. Z Indianem będzie podobnie. Jeśli będziemy chcieli stworzyć zupełnie nowy motocykl, na przykład sportowy, będziemy musieli zacząć od czystej kartki. DNA Indiana zostanie tylko w logo i stylistyce nawiązującej do dawnych maszyn wyścigowych.

Wszystko wskazuje na to, że działania w tym kierunku już się zaczęły. Kilka miesięcy temu Indian zarejestrował w USA i Europie nazwy handlowe Renegade i Raven, do których w ostatnich dniach dołączył Challenger. Są dwie prawdopodobne możliwości wykorzystania tej nazwy - wspomniany już model sportowy, ewentualnie agresywny naked lub coś tak zaskakującego, jak turystyczne enduro. Skoro Harley-Davidson mógł zaszokować takim projektem, Indian również sobie z nim poradzi. Do targów EICMA jeszcze trochę czasu, czekamy na konkrety!

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę