tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Porozumienie w sprawie standaryzacji wymiennych akumulatorów do motocykli elektrycznych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Porozumienie w sprawie standaryzacji wymiennych akumulatorów do motocykli elektrycznych

Autor: Informacja prasowa 2021.03.26, 12:26 2 Drukuj

Konsorcjum d.s. Wymiennych Akumulatorów do Motocykli Elektrycznych osiągnęło porozumienie w sprawie standaryzacji wymiennych akumulatorów i systemów ich wymiany, umożliwiając współdzielenie akumulatorów i torując tym samym drogę do upowszechnienia motocykli elektrycznych w Japonii.

Konsorcjum zostało założone przez Honda Motor Co., Ltd., Kawasaki Heavy Industries, Ltd., Suzuki Motor Corporation i Yamaha Motor Co., Ltd. w kwietniu 2019 r. w celu zwiększenia popularności motocykli elektrycznych w Japonii. Od początku swojego istnienia Konsorcjum formułuje normy dla wymiennych akumulatorów wzajemnego użytku i systemów ich wymiany. Ma to na celu rozwiązanie problemów związanych z zasięgiem i czasem ładowania, które utrudniają upowszechnienie motocykli elektrycznych jako bardziej przyjaznej dla środowiska i wygodniejszej formy mobilności. Dążąc do zwiększenia skuteczności wymiennych akumulatorów wzajemnego użytku i wygody ich wymiany, Konsorcjum od zeszłego roku współpracuje z "e-Yan OSAKA" w zakresie testów terenowych, przeprowadzanych przez Podkomitet ds. Promocji Motocykli Elektrycznych Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów we współpracy z prefekturą Osaka i narodową korporacją uniwersytecką Osaka University. Celem tych działań jest popularyzacja przyjaznych dla środowiska motocykli elektrycznych.

NAS Analytics TAG

Części wspólnie zatwierdzonych specyfikacji są zgodne z dokumentem technicznym organizacji Society of Automotive Engineers of Japan, Inc. (JASO) TP21003, wydanym 19 marca. Konsorcjum przeprowadzi weryfikację techniczną i standaryzację wymiennych akumulatorów wzajemnego użytku na podstawie tych wspólnych specyfikacji. Wraz ze wzrostem światowego zapotrzebowania na elektryfikację mobilności w celu stworzenia społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, Konsorcjum będzie współpracować z Japońskim Stowarzyszeniem Producentów Samochodów w celu realizacji międzynarodowego wzajemnego użytku (międzynarodowa standaryzacja).

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej na całym świecie, Konsorcjum uważa, że wspólne rozważania i promocja w całym przemyśle motocyklowym są niezbędne dla stworzenia sprzyjającego środowiska do upowszechnienia motocykli jako formy mobilności wybieranej przez klientów i urzeczywistnienia społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla.

Noriaki Abe (Sekretarz reprezentujący Konsorcjum i Dyrektor Zarządzający ds. Operacji motocyklowych, Honda Motor Co., Ltd.) - To porozumienie w sprawie standaryzacji akumulatorów do wzajemnego użytku jest osiągnięciem, które było możliwe dzięki dwóm latom współpracy czterech japońskich producentów motocykli. Jestem wdzięczny wszystkim osobom związanym z Konsorcjum i ze Stowarzyszeniem Inżynierów Motoryzacyjnych Japonii, Inc. za zrozumienie i wsparcie. Chociaż będziemy kontynuować współpracę w celu stworzenia środowiska umożliwiającego wzajemne używanie akumulatorów w oparciu o naszą umowę, będziemy również konkurować ze sobą, aby opracować atrakcyjne produkty spełniające potrzeby naszych klientów. Poprzez nasze wysiłki zarówno w zakresie współpracy, jak i konkurencji, będziemy działać na rzecz upowszechnienia motocykli elektrycznych, aby urzeczywistnić wizję zrównoważonego społeczeństwa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę