tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwsze miasto w Kalifornii wprowadzi zakaz budowania stacji paliw. Zeroemisyjność do 2030 roku?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwsze miasto w Kalifornii wprowadzi zakaz budowania stacji paliw. Zeroemisyjność do 2030 roku?

Autor: Redakcja 2021.03.09, 09:43 Drukuj

Kalifornia robi kolejny krok w stronę elektromobilności i wyeliminowania z użytku paliw kopalnych. Tym razem nie chodzi jednak o cały stan, a o jedno miasto - Petalumę.

Władze miasta zdecydowały się na wydanie kontrowersyjnego przepisu, który miałby zabraniać budowy nowych stacji paliw oraz rozbudowy już istniejących punktów. Miałby, ponieważ przepis nie wszedł jeszcze w życie, jednak biorąc pod uwagę nastawienie radnych, wydaje się to być tylko kwestią czasu. Projekt jest już po pierwszym czytaniu, podczas którego wszyscy byli za wprowadzeniem zmiany. Do finalizacji brakuje jeszcze tylko drugiego czytania, ale to wydaje się być zwykłą formalnością.

NAS Analytics TAG

Co istotne, nie jest planowane zamykanie istniejących stacji, ale stopniowe odchodzenie od paliw kopalnych. Rozbudowa istniejących punktów może obejmować jedynie zwiększenie ilości ładowarek do elektrycznych pojazdów.

Miasto zamierza wspierać rozwój elektromobilności i eliminować z ruchu pojazdy spalinowe, aby do 2030 roku stać się zeroemisyjnym. Co ciekawe, plan ten jest bardziej ambityny niż reszty stanu, gdzie datą graniczną zerowej emisji jest 2045 rok.

Plany piękne, ale i tak w zasadzie niczego nie zmienią. Miasto ma bowiem powierzchnię niecałych 38 km2 i zamieszkane jest przez około 60 tysięcy mieszkańców. Dlatego nawet wcześniejsza eliminacja pojazdów spalinowych, jest tylko kroplą w morzu potrzeb Kalifornii i raczej nie będzie specjalnie odczuwalna przez pozostałych jej mieszkańców.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę