tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nadchodzi rewolucja - najwięksi producenci zamierzają opracować jeden standard baterii dla motocykli elektrycznych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nadchodzi rewolucja - najwięksi producenci zamierzają opracować jeden standard baterii dla motocykli elektrycznych

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.01, 20:15 Drukuj

Marki Honda, Yamaha, KTM i Piaggio podpisały umowę o współpracy w zakresie stworzenia jednego standardu baterii. To będzie ogromny krok w kierunku popularyzacji motocykli elektrycznych.

Motocykl od zawsze kojarzy się z wolnością, a elementem tej wolności z pewnością nie jest konieczność tkwienia w garażu lub daleko od domu na stacji ładowania i czekania na napełnienie baterii zwłaszcza, że w przypadku silników spalinowych wizyta na stacji na samo tankowanie trwa od kilku do kilkunastu minut. Dzięki umowie o współpracy, którą podpisały marki Honda, KTM, Piaggio i Yamaha motocykle elektryczne staną się bardziej przyjazne.

NAS Analytics TAG

Celem współpracy jest stworzenie systemu wymiennych baterii dla motorowerów, motocykli, trzykołowców oraz quadów. Prace rozpoczną się w maju tego roku. Standaryzacja baterii pozwoli na uruchomienie rozwiązania polegającego na ustawieniu specjalnych punktów, w których zostawimy pustą baterię do ładowania, a w zamian dostaniemy napełnioną, która pozwoli nam sprawnie ruszyć w dalszą drogę. Na razie to gdybanie, ale takie rozwiązanie mogłoby być oparte o aplikację w smartfonie. Idealny scenariusz zakłada, że będzie to działać na zasadzie miesięcznej subskrypcji. To pozwoli pokryć koszty baterii oraz utrzymania punktów ładowania.

Na razie nie wiadomo, czy pozostali producenci dołączą do projektu, ale jeśli prace pójdą w dobrym kierunku, to z pewnością tak się stanie. Yamaha i Honda ma podpisane podobne umowy o współpracy z Suzuki i Kawasaki, ale obejmują one działania na innych polach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę