tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Grupa Piaggio i koncern BP łączą siły i zapowiadają rewolucję w świecie elektromobilności
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Grupa Piaggio i koncern BP łączą siły i zapowiadają rewolucję w świecie elektromobilności

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.27, 07:15 1 Drukuj

Grupa Piaggio i paliwowy gigant BP poinformowały o nawiązaniu współpracy w zakresie rozwoju globalnej infrastruktury dla motocykli elektrycznych.

Piaggio pozyskało silnego partnera, z którym zamierza podjąć współpracę mającą na celu rozwój infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w Europie, Indiach, Indonezji, Chinach oraz Wietnamie. Według statystyk dostarczonych przez Bloomberg, obecnie 44% sprzedawanych motocykli ma napęd elektryczny i po całym świecie porusza się już 250 mln takich pojazdów. W 2040 roku udział elektryków w rynku ma wzrosnąć do 80%, a na świecie powinno być 750 mln elektrycznych dwu- i trójkołowców. W takiej sytuacji będzie potrzebna odpowiednia infrastruktura.

NAS Analytics TAG

Grupa Piaggio już przystąpiła do konsorcjum, którego celem jest stworzenie jednolitego standardu wymiennych baterii dla motocykli elektrycznych. Współpraca z BP pozwoli producentowi na zapewnienie odpowiedniej infrastruktury. Jak mówi Michele Calaninno - dyrektor ds. strategii i produktów Piaggio - nowe rozwiązania nie tylko ułatwią życie użytkownikom takich pojazdów, ale również pozwolą zoptymalizować cykl życia baterii, a to z kolei pozwoli zadbać o środowisko naturalne. Obecnie, po kilku latach obecności pojazdów elektrycznych, kwestia recyklingu baterii staje się równie ważna jak konieczność ułatwiania życia posiadaczom elektryków, by niezdecydowani chcieli pójść w ich ślady.

W efekcie tego, BP i Piaggio mają opracować i wdrożyć między innymi stacje wymiany baterii oraz zwiększenie liczby ładowarek, a ta ma wynieść 70 tysięcy stacji w 2030 roku. Początkowo koncerny skupią się na Indiach, gdzie Jio-bp oraz Piaggio już działają na rzecz ułatwiania życia tym, którzy korzystają z pojazdów elektrycznych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę