tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha, Honda, KTM i Piaggio podpisay umow o wsppracy przy tworzeniu standardu wymiennych baterii w motocyklach elektrycznych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha, Honda, KTM i Piaggio podpisay umow o wsppracy przy tworzeniu standardu wymiennych baterii w motocyklach elektrycznych

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.09.06, 20:55 Drukuj

Czterech spośród największych graczy na światowych rynkach motocyklowych oficjalnie podpisało umowę o współpracy przy tworzeniu standardu wymiennych baterii dla motocykli elektrycznych. Dzięki temu pojazdy te mają stać się bardziej przyjazne w użytkowaniu.

W marcu producenci podpisali list intencyjny w sprawie stworzenia Swappable Batteries Motorcycle Consortium, a teraz oficjalnie stało się ono faktem. Dzięki temu producenci chcą sprawić, że klienci chętnie sięgną po skutery i motocykle elektryczne. Celem jest stworzenie specyfikacji technicznej wymiennych baterii, która będzie używana przy opracowywaniu elektrycznych jednośladów.

NAS Analytics TAG

To może otworzyć drogę do ciekawych rozwiązań, a najlepszym byłaby sieć szaf, do których będzie można podjechać, wymienić pustą baterię na pełną i ruszyć w dalszą drogę. Oczywiście nie ma nic za darmo, ale gdyby takie rozwiązanie funkcjonowało w formie abonamentu na wzór Netflixa czy Spotify, to z pewnością znalazłoby wielu zwolenników.

Yoshishige Nomura, szef motocyklowego działu Hondy podkreśla, że istotnym jest zmniejszenie kosztów budowania infrastruktury oraz produkcji pojazdów, co w efekcie ma przełożyć się na upowszechnienie pojazdów elektrycznych z segmentu urban mobility. Nieco więcej dowiadujemy się ze słów Stefana Pierera z KTM, który powiedział, że technologia będzie powstawała z myślą o motocyklach z silnikami o mocy 11 kW - czyli przeznaczonych dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr