tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki opatentowao nazw E-BOOST. Motocykle hybrydowe coraz bliej produkcji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki opatentowao nazw E-BOOST. Motocykle hybrydowe coraz bliej produkcji

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.05, 08:02 Drukuj

Po udanym konstrukcyjnie eksperymencie z motocyklami doładowanymi kompresorem przyszedł czas na kolejny krok - Kawasaki jest coraz bliżej przedstawienia motocykla z napędem hybrydowym.

Kawasaki zarejestrowało znak towarowy E-BOOST, który ostatecznie wskazuje, w jakim kierunku zamierza pójść japoński producent. Podczas gdy wszyscy idą w kierunku motocykli elektrycznych, to zieloni chcą postawić na hybrydy i raczą nas tym pomysłem już od 2019 roku, kiedy to pojawił się pierwszy prototyp.

NAS Analytics TAG

Dzięki materiałom z listopada ubiegłego roku wiemy, że Kawasaki chce by o wyborze rodzaju napędu decydowały dane z GPS. Na ich podstawie motocykl wykryje, czy jedziemy w mieście, na autostradzie czy po krętej drodze i w zależności od tego będzie przełączał się pomiędzy trybem spalinowym, elektrycznym i hybrydowym.

Jeszcze wcześniej pokazano rysunki patentowe, które zdradzają, że konstrukcja nie będzie odbiegała rozmiarami od motocykla z silnikiem spalinowym. Silniki mają być połączone ze skrzynią biegów za pomocą sprzęgieł jednokierunkowych i dzięki temu będzie możliwa praca w trybie hybrydowym. Według plotek, hybrydowy motocykl Kawasaki miałby się pojawić dopiero w 2023 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr