tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polskie zespoły na mecie 24-godzinnego wyścigu Le Mans NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polskie zespoły na mecie 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Autor: Redakcja 2019.04.21, 16:45 Drukuj

Zakończył się jeden z najsłynniejszych i najcięższych wyścigów endurance na świecie, czyli 24-godzinne zmagania na torze Le Mans. Samo ukończenie rywalizacji jest ogromnym sukcesem, tym bardziej cieszy, że udało się to obu startującym tam ekipom z Polski: składom Wójcik Racing Team i oraz LRP Poland.

Zespół Wójcik Racing Team wystawił w tym roku dwa składy. Z numerem 77, na motocyklu Yamaha w specyfikacji EWC wystartowali Marek Szkopek, Marko Jerman i Gino Rea. Ekipa doświadczonych zawodników ukończyła rywalizację na doskonałym, 12 miejscu.

NAS Analytics TAG

Drugi skład - Kamil Krzemień, Adrian Pasek i Philipp Steintmayer, startujący z numerem 777 na maszynie klasy superstock, miał ogromnego pecha już na początku wyścigu. Na pierwszym okrążeniu przewrócił się Steintmayer, jakiś czas później kontuzję odniósł Adrian Pasek. Cały ciężar rywalizacji w kilku zmiana z rzędu wziął na siebie Kamil Krzemień, który mimo braku osiągnięcia minimalnej liczby 75% okrążeń zwycięzcy, potrzebnej do oficjalnej klasyfikacji końcowej, stał się prawdziwym bohaterem tej rundy.

Jadąca motocyklem BMW S1000RR z numerem 90 ekipa LRP Poland wystartowała w składzie Arnaud Friedrich, Bartłomiej Lewandowski i Dominik Vincon. Wyścig ukończyła na również bardzo dobrym, 25 miejscu.

Po ostrej rywalizacji zwycięzcami tegorocznego wyścigu 24-godzinnego w Le Mans została ekipa Team SRC Kawasaki France, przed Honda Endurance Racing i Suzuki Endurance Racing Team.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę