tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bergman utwierdza europejsk dominacj w Superstock 1000
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Bergman utwierdza europejsk dominacj w Superstock 1000

Autor: Informacja prasowa 2019.06.04, 12:28 Drukuj

Trzy podia i nowe doświadczenia, tak można podsumować wyścigowy weekend Wójcik Racing Team podczas holenderskiej rundy Alpe Adria.

Mocna stawka Superstock 1000

NAS Analytics TAG

Dominację w klasie Superstock1000 utwierdził Christofer Bergman, wygrywając oba wyścigi rundy w Assen znalazł się na szczycie tabeli w swojej klasie. - Jeżeli udaje się wygrać obydwa wyścigi, nie można stwierdzić nic innego, niż to że był to weekend idealny. Co prawda mieliśmy małe problemy z elektroniką, ale szybko udało się je rozwiązać. Wszyscy w zespole wspaniale pracują na nasz wspólny sukces za co bardzo dziękuję - podkreśla pochodzący ze Szwecji Christofer Bergman.

Świetnie zaprezentował się także Kamil Krzemień, który podczas sobotniego wyścigu był trzeci w europejskiej stawce Superstock1000, a w niedziele otarł się o podium, kończąc finalnie na czwartej pozycji. Z holenderskiej rundy zadowolony nie jest Marek Szkopek. Kolejno 7 i 5 w wyścigach w Assen. - To nie był mój weekend. Na torze w Assen ostatnio jeździłem czternaście lat temu i absolutnie charakterystyka tego obiektu mi nie odpowiada. Przesiadka do nowej klasy w połączeniu z tym obiektem spowodowała, że nie czułem się pewnie i nie walczyłem na sto procent swoich możliwości. Na następnej rundzie będę odrabiał straty. Tymczasem najważniejszy cel to mistrzostwa świata FIM EWC, które już w następny weekend odbędą się w Oschersleben.

Kosa z problemami

Świetnie zaprezentował się reprezentant klasy Superbike, Patryk Kosiniak. Zawodnik, który w tym sezonie wrócił po długotrwałej kontuzji, wciąż ma problemy z systemem zmiany biegów, który musi być przygotowany indywidualnie i wyklucza operowanie lewą nogą.  - W sobotę jechałem w czołówce wyścigu, niestety problemy techniczne wymusiły wcześniejszy zjazd do boksu. W niedzielę mimo złego startu odrabiałem pozycje i trzymałem dobre tempo. Jedno jest pewne zmieniamy elektroniczny system zmiany biegów, który nie spełnia swojej funkcji. Już na rundę w Poznaniu będę miał przygotowaną dźwignie zmiany biegów w prawej nodze, więc mam nadzieję że będę mógł bez przeszkód kontynuować starty. W najbliższy weekend będę testował i uczył się tego, mam nadzieję że ta zmiana zakończy się powodzeniem. Podziękowania należą dla całego zespołu, to był ogrom pracy, który włożyliśmy w to, by w ogóle ukończyć drugi wyścig.

Kosa drugi wyścig ukończył na 5. pozycji. W Superbike wystartował również Artur Wielebski, który był na mecie kolejno 9. oraz 8. W Supersport 300 debiutował Michał Budziaszek, tym razem bez punktów.

Najbliższy zmagania motocykliści Wójcik Racing Team stoczą na niemieckim torze Oschersleben, podczas IV rundy FIM EWC. W mistrzostwach świata endurance wystartują dwie ekipy z numerami i #77 i #777. Wszystkich zawodników teamu będzie można zaś spotkać na krajowej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, które już 15 i 16 czerwca na Torze Poznań.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr