tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Juniorzy Wjcik Racing Team po pierwszej rundzie WMMP
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Juniorzy Wjcik Racing Team po pierwszej rundzie WMMP

Autor: Informacja prasowa 2019.05.21, 11:55 Drukuj

W miniony weekend juniorzy Wójcik Racing Team zaprezentowali się podczas pierwszej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Dla dwóch z nich był to debiut.

Mateusz Hulewicz i Michał Budziaszek do zespołu weszli awansem z Pucharu Polski Pit Bike SM i start w mistrzowskiej klasie SuperSport 300 był ich wyścigowym debiutem. - Bardzo się cieszę, że zaproponowani przeze mnie zawodnicy mieli okazję pokazać się w tak wyśmienitej formie. Są młodzi i zdolni, a swój potencjał zaprezentowali na minimotocyklach, a teraz pokazali, że są w czołówce motocyklowej. Obserwuje z dumą i czekam na efekty. Najważniejsze by zgrali się z nowymi motocyklami i dopracowali ustawienia - mówi Marek Szkopek, zawodnik i trener.

NAS Analytics TAG

Mistrzowskie SuperSport 300

- Pierwsza runda była dla mnie nowym i bardzo dobrym doświadczeniem. Niestety różnica mocy między Yamahą, a Kawasaki jest widoczna i bardzo utrudnia nam walkę, lecz dzięki temu, że są ograniczniki mamy szansę nawiązać jakąkolwiek walkę i będziemy walczyli dalej. Co prawda w pierwszym wyścigu zająłem trzecie miejsce i miałem apetyt na wyższą pozycję końcową w drugim wyścigu, ale niestety tempo nie było jeszcze tak dobre. Wciąż pracujemy nad ustawieniami i w następnych rundach będziemy walczyć o wyższe lokaty. Moim głównym celem jest dopracowanie i dopasowanie do mnie motocykla oraz ciężka praca żebym mógł walczyć o zwycięstwo - mówi Mateusz Hulewicz, który finalnie wywalczył trzecie miejsce w pierwszym wyścigu i czwarte w drugim.

Świetnie zaprezentował się także Michał Budziaszek. W obu wyścigach był szósty w swojej klasie. - Start na pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski był dla nas dużym wydarzeniem - mówi Michał Budziaszek. - Razem z Mateuszem Hulewiczem przyszliśmy do wyścigów z młodszej dyscypliny pit bike, co prawda mój kolega miał więcej doświadczenia, bo startowałem w mistrzostwach po raz pierwszy, ale uważam debiut za udany. Jestem zadowolony z rezultatu i tempa, wiem nad czym mam pracować, aby nawiązać walkę o podium. Bardzo się cieszę, że machina ruszyła i mogę zbierać tak cenne doświadczenie. Wiem, że podium jest w moim zasięgu i będę o to walczył.

Sport 300 i 600 dla Ostrego

Trzeci zawodnik Wójcik Racing Team, który stanął do rywalizacji to nieco bardziej doświadczony zawodnik, Wiktor Ostrowski. Ściga się drugi sezon i choć planował przesiadkę na Yamahę R6, postanowił treningowo również ścigać się w klasie Sport 300. W obu stawkach wywalczył podia.

- Starty oceniam bardzo pozytywnie. Fizycznie byłem w stanie wytrzymać dwie klasy i utrzymać tempo czołówki. W klasie Sport 300 byłem pewien zwycięstwa i utrzymywałem je od początku do końca, klasa Sport 600 natomiast to była ostra walka od początku do końca. Niestety walkę mocno utrudniły mi problemy z trakcją tylnego koła przez co w obydwu przypadkach wyleciałem z toru po czym wróciłem i dogoniłem czołówkę. Finalnie udało się ukończyć na drugim stopniu podium. Po tej rundzie doszedłem do wniosku, że w tym sezonie jade dwie klasy. Widzę w tym bardzo dużo pozytywów dla mnie, a fizycznie nie mam problemów, by utrzymać tempo. Zaskoczony jestem też kolegami z klasy SuperSport 300 Mateusz Hulewicz podkręcił tempo i oba wyścigi ukończył, jako najszybsza Yamaha R3, gdyż ciężko konkurować z dużo mocniejszymi kawasaki. Mimo to stoczył zaciętą walkę i dojechał na podium. Michał Budziaszek łapie nasze tempo i na pewno nie boi się walki, widzę u niego zacięcie do wyścigów, mimo że zatrzymały go problemy na starcie - podsumowuje Wiktor Ostrowski.

Najbliższe wyścigi w których zaprezentuje się Wójcik Racing Team to holenderska runda europejskiego cyklu Alpe Adria. Zawodnicy na starcie w Assen staną 1 i 2 czerwca.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr