tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata Endurance: 24-godzinny wycig w Le Mans przeniesiony na wrzesie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata Endurance: 24-godzinny wycig w Le Mans przeniesiony na wrzesie

Autor: Konrad Bartnik 2020.03.11, 12:17 Drukuj

Kolejną imprezą, która padła ofiarą epidemii koronawirusa, jest ostatnia runda sezonu 2019-20 FIM EWC, czyli 24-godzinny wyścig w Le Mans. Został on przeniesiony na wrzesień, tuż przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. 

Kalendarz rund Mistrzostw Świata Endurance jest ułożony nieco inaczej, niż MotoGP i WSBK. Tutaj sezon zaczyna się jesienią, a kończy latem następnego roku. Cykl pięciu wyścigów rozpoczyna słynny Bol d’Or we Francji, w którym we wrześniu pamiętne sukcesy odnieśli Polacy, następnie w grudniu odbyła się dość pechowa dla nas grudniowa runda na torze Sepang w Malezji. 

NAS Analytics TAG

Kolejny wyścig, na słynnym torze Le Mans, miał się odbyć w dniach 18-19 kwietnia. Został on jednak przełożony na 5-6 września, a przyczyną jest oczywiście szalejący koronawirus. Tym samym najbliższa runda odbędzie się (jeśli się odbędzie…) 6 czerwca w Oschersleben, a kolejna 19 lipca w Japonii na torze Suzuka. 

Zawodnicy i ekipy, którzy pojadą do Francji na ostatnie zawody sezonu 2019-20 prawdopodobnie zostaną tam nieco dłużej, ponieważ chwilę później na torze Paul Ricard rusza sezon 2020-21. Swój żal z powodu przesunięć w kalendarzu wyraził ostatnio Paweł Szkopek, startujący w FIM EWC w barwach słowackiego zespołu Omega Maco Racing: 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr