tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 FIM EWC: 8-godzinny wycig na torze Suzuka odwoany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

FIM EWC: 8-godzinny wycig na torze Suzuka odwoany

Autor: Konrad Bartnik 2020.08.13, 10:18 Drukuj

W tym sezonie po raz pierwszy od 1978 roku nie odbędzie się słynny 8-godzinny wyścig endurance na torze Suzuka. Główną przyczyną są restrykcje dotyczące wjazdu cudzoziemców do Japonii, spowodowane walką z pandemią Covid-19. 

Runda Mistrzostw Świata Endurance na torze Suzuka rozgrywana jest tradycyjnie w lipcu i jest to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu, szczególnie dla japońskich producentów, którzy mogą zmierzyć się w prestiżowym starciu przed własną publicznością. Tegoroczna impreza miała być już 43 z rzędu, niestety najpierw została przeniesiona na początek listopada, a wczoraj ogłoszono, że niestety trzeba ją całkiem odwołać. 

NAS Analytics TAG

Przyczyna jest jasna i związana z pandemiczną rzeczywistością, w której żyjemy. Japończycy starają się izolować od reszty świata i nawet podróże biznesowe do tego kraju są mocno utrudnione. W wyścigach endurance skład jest mocno międzynarodowy, zarówno jeśli chodzi o samych zawodników, jak też ekipy techniczne. W tym roku organizacja 8-godzinnego wyścigu na Suzuce okazała się niemożliwa. 

Losy tegorocznego tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się więc w czasie pozostałych dwóch wyścigów: 29-30 sierpnia 24h Le Mans i 19-20 września Bol d’Or Le Castellet. Obie imprezy odbędą się we Francji. 

W Mistrzostwach Świata Endurance startują również Polacy. Zespołowo Wójcik Racing Team zajmuje w tej chwili doskonałe trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei Paweł Szkopek jest kierowcą siódmego w tabeli słowackiego zespołu Omega Maco Racing. 

Fot. Wójcik Racing Team

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr