tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwszeństwo łamane a kierunkowskazy. Ministerstwo rozwiewa wątpliwości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwszeństwo łamane a kierunkowskazy. Ministerstwo rozwiewa wątpliwości

Autor: Raff 2018.08.01, 16:05 21 Drukuj

Na skrzyżowaniu z pierwszeństwem łamanym, kierowca musi sygnalizować zamiar zmiany kierunku ruchu - twierdzi przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury. Resort rozwiewa tym samym wątpliwości posłów i kierowców.

Pierwszeństwo łamane to sytuacja, kiedy droga z pierwszeństwem zmienia na skrzyżowaniu kierunek. Kierowcy podzieleni są w kwestii używania w takim przypadku kierunkowskazów - niektórzy twierdzą, że skoro jadą drogą z pierwszeństwem, nie muszą sygnalizować skrętu. Inni, że skoro zmieniają kierunek, kierunkowskaz jest niezbędny.

NAS Analytics TAG

O wyjaśnienie i doprecyzowanie tej sytuacji wnioskowała w interpelacji poselskiej Barbara Bubula z PiS. Posłanka zwróciła uwagę na rozdźwięk między tym, czego uczeni są kursanci, a opiniami dziennikarzy oraz blogerów motoryzacyjnych. Zasugerowała także, że ministerstwo powinno przeprowadzić kampanię informacyjną w tej sprawie.

Jak podaje portal PrawoDrogowe.pl, Ministerstwo Infrastruktury nie widzi jednak takiej konieczności, z uwagi na jasne przepisy w przedmiotowej sprawie. Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, w odpowiedzi na interpelację posłanki Bubuli stwierdził, że skoro droga z pierwszeństwem przejazdu zmienia kierunek na skrzyżowaniu, kierujący także zmienia kierunek jazdy i dlatego, w myśl przepisów art. 22 ust. 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym, zobowiązany jest sygnalizować zamiar zmiany tego kierunku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: jaaa 02/08/2018 22:36

debil

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę