tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy trend - jazda pod prd na autostradzie. Co si dzieje z kierowcami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy trend - jazda pod prd na autostradzie. Co si dzieje z kierowcami?

Autor: Raff 2019.09.23, 14:18 Drukuj

Nieznajomość przepisów i januszowanie - to dwie najczęstsze przyczyny jazdy pod prąd na autostradach i drogach ekspresowych. Nowemu niebezpiecznemu trendowi przyjrzała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Główną przyczyną, dla której coraz częściej trafiamy na kierowców jadących pod prąd, jest ich totalna nieznajomość przepisów ruchu drogowego. Nie zwracają oni uwagi na znaki poziome i pionowe, po prostu wbrew zdrowemu rozsądkowi i infrastrukturze drogowej skręcają tam, gdzie uważają to za stosowne.

NAS Analytics TAG

W sieci coraz częściej widać skutki takiego zachowania. Pół biedy jeśli pod prąd jadą kierowcy, którzy zawrócili z powodu korka na autostradzie - tutaj zagrożenie jest zwykle niewielkie. Największym problemem są kierowcy, którzy z niewiedzy lub nieświadomości poruszają się lewym pasem autostrady jak normalnym pasem ruchu. Na Youtube jest co najmniej kilka filmów, które pokazują tragiczne konsekwencje takiego zachowania.

Temu niebezpiecznemu trendowi przyjrzała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przeanalizowano wiele sytuacji, które wydarzyły się w ostatnim czasie. Z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że najczęstsze przyczyny jazdy pod prąd to:

  • nieznajomość przepisów ruchu drogowego,
  • chęć uniknięcia opłaty za przejazd, 
  • źle wybrany kierunek ruchu w trakcie wyjeżdżania z Miejsc Obsługi Podróżnych,
  • świadome zawracanie (głównie na widok zablokowanej drogi),
  • stan po spożyciu alkoholu.

A zatem dwie najczęstsze przyczyny jazdy pod prąd to elementarny brak znajomości przepisów oraz chęć zaoszczędzenia na opłacie. Sami nie wiemy co jest bardziej tragiczne - fakt, że po drogach poruszają się ludzie, którzy całkowicie nie ogarniają otaczającej ich drogowej rzeczywistości czy to, że ktoś gotów jest zaryzykować życie swoje i innych kierowców dla kilkunastu złotych…

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr