tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe Monster, Multistrada i Panigale? Ducati zapowiada trzy nowoci na 2021 rok
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe Monster, Multistrada i Panigale? Ducati zapowiada trzy nowoci na 2021 rok

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.05, 13:36 Drukuj

Ducati złożyło w NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) dokumenty wyjaśniające jak rozkodować VIN w modelach na 2021 rok. Wyjaśnienia dotyczą także trzech nowych modeli, które w sprzedaży mają się pojawić w 2021. Co to za modele?
W dokumentach nowe konstrukcje przedstawione są jako Projekt 1703, Projekt 1706 i Projekt 1803. Oficjalnie, zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku, ale z dokumentów złożonych w NHTSA możemy wyciągnąć zaskakująco dużo wniosków…

Projekt 1803 to całkowicie nowy Ducati Monster. Litera C w kodzie VIN to cecha wspólna dla Ducati Monstera 1200 i 821 (obydwa są chłodzone cieczą). Najprawdopodobniej będzie miał nową, aluminiową ramę.

NAS Analytics TAG

Projekt 1706 to najprawdopodobniej nowa, zapowiadana od jakiegoś czasu Multistrada V4. Ducati Superleggera V4 był "projektem 1708" a więc zaprezentowanym wcześniej mimo "późniejszego oznaczenia" a otrzymał literę "H" mówiącej o typie zastosowanego silnika w kodzie. Co ciekawe, silnik V4 obok istniejącej pojemności 1103 ccm, w niektórych motocyklach dostępny będzie w wariancie 1158 ccm - większa pojemność to efekt wydłużonego skoku cylindra, co idealnie pasuje do Multistrady.

Na koniec pozostał Projekt 1703. Co się pod tym kryje? Naszym zdaniem nowe Panigale V4R. Dlaczego? Jedną z przesłanek jest fakt że nowego Panigale V4R nie ma wymienionego na liście do NHTSA. Poza tym firma odświeżyła silnik V4 o pojemności 1000 ccm.

Tutaj, oprócz zaktualizowanego silnika możemy spodziewać się nowej aerodynamiki oraz zmian w podwoziu co być może pozwoli na skuteczną walkę o tytuł (ostatni w serii WSBK zdobył Carlos Checa w 2011 r).

Ponadto w 2021 pojawią się Ducati Diavel Lamborghini, Multistrada Enduro Grand Tour oraz Scrambler 1100 PRO Dark, ale będą to specjalne edycje seryjnych motocykli…

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr