tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Multistrada 1260 Enduro najlepsza w rajdzie Transanatolia 2020!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Multistrada 1260 Enduro najlepsza w rajdzie Transanatolia 2020!

Autor: Informacja prasowa 2020.09.05, 10:34 Drukuj

Motocykl Ducati Multistrada 1260 Enduro, którego dosiadał zawodnik i tester Ducati Andrea Rossi, zajął pierwsze miejsce w kategorii dwucylindrowej oraz dziewiąte w klasyfikacji generalnej off-roadowego rajdu Transanatolia 2020.

Rajd Transanatolia jest jedną najważniejszych imprez rajdowych na świecie. Turecki wyścig jest bardzo wymagający dla maszyn oraz zawodników, a biorą w nim udział zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Trasa charakteryzuje się ekstremalnie skalistym terenem, który występuje na przemian z drogami szutrowymi, piaszczystymi oraz bardzo szybkimi odcinkami. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 15-22 sierpnia, a jej trasa, którą zawodnicy pokonywali w ciągu siedmiu dni, zaczynała się Stambule i kończyła w Şile, przecinając miasta Abant, Aymana i Karadag, co dało łącznie 2850 km.

NAS Analytics TAG

Motocykl Multistrada 1260 Enduro biorąca udział w rajdzie w Turcji był wyposażony w osłonę przednią, osłonę chłodnicy oraz dopasowany tłumik - wszystkie te elementy pochodzą z oferty akcesoriów Ducati Performance. Użyto standardowej konfiguracji, z wyjątkiem wysokiego siedziska, które jest bardziej odpowiednie do ekstremalnych warunków terenowych, zawieszenia dostosowanego do rodzaju trasy oraz bocznych tablic rejestracyjnych wymaganych przez przepisy wyścigowe.

"Od 2016 roku współpracuję z Ducati nad rozwojem projektu Multistrada Enduro, a więc znam bardzo dobrze jego potencjał, solidność i niezliczoną ilość zalet. Z tego powodu zdecydowano, że wezmę udział w tak wymagającym rajdzie jak Transanatolia na praktycznie standardowym motocyklu", wyjaśnił Andrea Rossi. "Rajd okazał się być jeszcze bardziej wymagający i kompletny, niż myślałem. Musieliśmy poradzić sobie z wyczerpującymi etapami, w których przemierzaliśmy powolne, kamieniste i wymagające technicznie górskie trasy, a także bardzo szybkimi etapami na anatolijskich szutrowych drogach oraz piaszczystymi etapami przebiegającymi przez plaże nad Morzem Czarnym. Multistrada 1260 Enduro doskonale pokonała wszystkie przeciwności losu. Bardzo cieszę się, że mogłem na tym motocyklu odnieść zwycięstwo w kategorii dwucylindrowej i zająć miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej".

Multistrada 1260 Enduro pokonała 7 etapów w ciągu 7 dni, przy średniej dziennej wynoszącej 450 km na 8 godzin nawigacji. Motocykl pokonywał góry na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza i osiągnął maksymalną prędkość 203 km/h na słonym jeziorze Tuz Golu.

Ducati współpracuje z Andreą Rossim od 2013 roku. Ten ekspert w dziedzinie off-roadu jest obecnie testerem producenta motocykli Borgo Panigale.

Dla wszystkich miłośników jazdy terenowej Ducati oferuje Akademię DRE Enduro, czyli kurs jazdy, w którym uczestnicy korzystają z motocykli z gamy Multistrada i Ducati Scrambler Desert Sled w celu nauki jazdy terenowej bądź też doskonalenia techniki w przypadku bardziej doświadczonych zawodników. Wszystko odbywa się pod kontrolą wysoko wykwalifikowanych instruktorów w wyjątkowym miejscu, jakim jest Zamek Nipozzano (Florencja, Włochy)

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr