tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Potwr bez klatki. Nowe Ducati Monster 821 po raz pierwszy bez kratownicowej ramy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Potwr bez klatki. Nowe Ducati Monster 821 po raz pierwszy bez kratownicowej ramy?

Autor: Janusz Bbenek 2020.09.16, 10:36 Drukuj

Trwają prace nad najnowszym wcieleniem nakeda Ducati Monster 821. Według doniesień, jego twórcy zrezygnowali z jednego z najbardziej charakterystycznych elementów tego modelu, czyli stalowej kratownicowej ramy. Jest to zmiana na tyle drastyczna, że pojawiły się podejrzenia, że może chodzić o zupełnie inny, nowy model Ducati.

Agresywna sylwetka Ducati Monster od zawsze kojarzona jest z silnikiem L-Twin zamkniętym w kratownicowej ramie stalowej. Zdjęcia szpiegowskie i szkice, które pojawiły się niedawno w sieci, sugerują jednak, że w najnowszej wersji Monstera 821 niewielka rama będzie wykonana z tłoczonego aluminium.

NAS Analytics TAG

Dla fanów tego modelu może to być potężny cios, choć podobne kontrowersje miały miejsce w czasie, kiedy Monstery otrzymały chłodzenie cieczą. Z drugiej strony, dukatowi puryści być może będą mogli dalej spać spokojnie. Prezes Ducati Claudio Domenicali zapowiadał niedawno jeszcze jedną maszynę, która pojawi się w grupie  bolońskich nakedów. 

Chodzi o Streetfightera V2, opartego na komponentach Panigale V2, który miałby być uzupełnieniem oferty o motocykl wciąż agresywny, ale mniej skomplikowany, łatwiejszy w prowadzeniu i tańszy niż wariant z silnikiem V4. Może się więc okazać, że maszyna prezentowana na szkicach i zdjęciach szpiegowskich z testów jako nowy Monster 821, jest w rzeczywistości Streetfighterem V2.

Premiera motocykla będzie miała miejsce prawdopodobnie już za kilka tygodni, w jesiennym sezonie targowym. Z powodu pandemii spodziewamy się raczej skromnej internetowej prezentacji. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr