tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa Hayabusa nadchodzi - nowa jakość czy stara znajoma?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa Hayabusa nadchodzi - nowa jakość czy stara znajoma?

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.10, 13:40 2 Drukuj

Suzuki Hayabusa od czasu premiery Kawasaki H2 musi się zadowalać drugą pozycją pod względem osiągów, choć wciąż przecież jest nowoczesnym i bardzo mocnym motocyklem. Dotarliśmy do pierwszych zdjęć jubileuszowej wersji na sezon 2018 - zmiany wydają się wyłącznie kosmetyczne.

W roku 2018 minie dokładnie 20 lat od momentu pojawienia się Suzuki Hayabusy, która w tamtym czasie była sensacją i szokiem dla konkurentów. Motocykl wciąż mocno trzyma się na rynku, ale nieuchronnie zbliża się moment, w którym zarząd Suzuki będzie musiał podjąć ważne decyzje co do jego przyszłości. W sezonie 2018/19 zacznie ostatecznie obowiązywać norma emisji spalin EURO4, której obecna wersja Hayabusy nie spełnia i jest warunkowo dopuszczona do sprzedaży jeszcze tylko przez rok.

__________________________________________

Przyjdzie więc czas na nowy silnik, ale nie jest jasne, czy Suzuki postawi na tradycyjną jednostkę, przystosowaną oczywiście do nowych przepisów i ukierunkowaną na tradycyjną klientelę, czy pójdzie drogą Kawasaki i dołoży turbo, by znów liczyć się w wyścigu o rekordy. Prawdę mówiąc, motocyklowym turystom, wśród których Hayabusa jest bardzo popularna, ekstremalne osiągi nie są do niczego potrzebne. Samo Suzuki również od kilku lat zdaje się odpuszczać pogoń i nie przesadzać z efektownymi premierami.

W jednym z japońskich magazynów pojawiło się zdjęcie prawdopodobnie przedstawiające najnowszą edycję Hayabusy, która zostanie pokazana 25 października na Tokyo Motor Show. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to agresywniejsze wloty powietrza, na krawędziach których znalazły się światła pozycyjne LED. Całość motocykla zachowała jednak swój charakterystyczny, zaokrąglony kształt, który tak mocno odróżnia Hayabusę od ostrego jak brzytwa Kawasaki H2.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę