tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nomoto. Zagadkowy koncept jednoladu, ktrego… nie wida
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nomoto. Zagadkowy koncept jednoladu, ktrego… nie wida

Autor: Raff 2020.08.18, 17:32 Drukuj

Motocykl idealny to taki, który na postoju nie zwraca uwagi ani złodzieja, ani strażnika miejskiego, a podczas jazdy wszyscy patrzą na niego z zachwytem. Taki sprzęt istnieje, zbudował go Joey Ruiter.

Istnieją rozmaite sposoby na zabezpieczenie motocykla przed złodziejem - łańcuchy, alarmy, immobilizery. Co sprytniejsi starannie wybierają miejsce parkowania albo starają się ukryć motocykl przez pożądliwym spojrzeniem amatorów cudzej własności.

NAS Analytics TAG

Designer Joey Ruiter poszedł nie krok, a kilometr dalej. Stworzył miejski jednoślad, który nie tylko jest skutecznie chroniony przed złodziejami, ale także można go zaparkować dosłownie wszędzie i nie zwróci na niego uwagi nawet najbardziej gorliwy miejski strażnik. Jak to możliwe?

Pomysł Ruitera jest genialny i absurdalny zarazem. Designer zaprojektował jednoślad NoMoto jako element miejskiej infrastruktury. Na pierwszy rzut oka sprzęt wygląda jak typowa obudowa transformatora albo szafy rozdzielczej. Postawiony na trawie nie zwróci niczyjej uwagi, każdy uzna, że to jakieś zwykłe miejskie coś od czegoś.

Tymczasem wystarczy tylko nacisnąć przycisk, by ten element miejskiego krajobrazu zamienił się w pełnoprawny jednoślad, z wygodnym miejscem dla kierowcy i przestrzenią bagażową. Sama jazda takim "motocyklem" musi mieć w sobie coś z poruszania się czołgiem, ale z drugiej strony czy to nie idealne rozwiązanie? Na postoju nikt nie zwraca na sprzęt uwagi, a w czasie jazdy wszyscy robią ci zdjęcia…

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr