tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki ujawnia patent na trjkoowca, ktry pochyla si w zakrtach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki ujawnia patent na trjkoowca, ktry pochyla si w zakrtach

Autor: Raff 2020.06.01, 17:07 Drukuj

Kawasaki pozazdrościło Polarisowi Slingshota, czyli sportowej trajki, napędzanej motocyklowym silnikiem. Jak wynika z dokumentacji patentowej, trójkołowiec z Akashi będzie pochylał się podobnie do motocykla.

Lekkie samochody, wykonane z minimum materiałów, zapewniające podstawowy komfort i prawdziwie motocyklowe osiągi nie są niczym nowym na rynku. Wystarczy wspomnieć Ariela Atoma, czy Lotusa Super Seven. Któż nie chciałby doświadczyć piorunujących przyspieszeń i perfekcyjnego klejenia do toru…

NAS Analytics TAG

Doskonale wiedzą o tym zarówno KTM, który kilka lat temu zaprezentował model X-Bow, jak i Polaris, ze swoim Slingshotem. Ten ostatni to w dodatku trójkołowiec, taka trochę hybryda motocykla, samochodu i Can-Ama. Ale to właśnie Slingshot wydaje się najbardziej zbliżony do konceptu Kawasaki.

Podstawową przewagą trójkołowca Kawasaki nad Slingshotem, będzie zdolność pochylania się tego pierwszego w zakręty. Będzie to przebiegało w dość ciekawy sposób - przednie koła, typowo samochodowe, będą na stałe w pionie, zaś tylne koło, motocyklowe, przymocowane do szkieletu pojazdu, będzie pochylać się wraz z nim.

Ma to zapewnić kierowcy doznania podobne do tych, które w czasie jazdy odczuwa motocyklista. Kolejnym elementem typowym dla Kawasaki będzie silnik umieszczony za kierowcą. Będzie on przez skrzynię biegów przekazywał napęd na tylne koło łańcuchem.

Jeśli zaś jesteśmy przy silniku - najprawdopodobniej użyta zostanie jednostka spalinowa, choć w dokumentacji wspomniana jest także możliwość wykorzystania napędu elektrycznego lub hybrydowego. Co ciekawe, Kawasaki już kilka lat temu pokazało J-Concept, który także był pochylającym się w zakręty trójkołowcem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr