tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki Z 650 RS - nadchodzi redni naked w stylu retro?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki Z 650 RS - nadchodzi redni naked w stylu retro?

Autor: Janusz Bbenek 2020.09.01, 13:32 2 Drukuj

Z nieukrywaną przyjemnością dzielimy się tą nowiną, ponieważ może narobić sporego zamieszania w segmencie popularnych nakedów średniej klasy. Japoński magazyn "Young Machine" sugeruje, że niedługo na rynku może pojawić się Kawasaki Z 650 RS, zgrabna maszyna oparta na dobrze znanych komponentach. 

Nakedy ze średniej półki pojemnościowej, popularnie zwane "miejskimi", to obecnie sól rynku motocyklowego. Liderem sprzedaży i wyznacznikiem tej klasy jest w tej chwili Yamaha MT-07, a za jej sukcesem wytrwale podążają inni producenci. Swój akces do "bitwy średniaków" zgłosił niedawno Triumph, który z modelem Trident spróbuje zawojować bardziej konserwatywną część klienteli. 

NAS Analytics TAG

Z dalekiej Japonii płyną kolejne wieści, które serwuje magazyn Young Machine, jak zwykle niezawodny w tematach dotyczących "Wielkiej Czwórki". Otóż Kawasaki próbuje zaatakować popularny segment z dwóch stron. W arsenale "zielonych" jest już model Z 650, którego najnowszym wcieleniem mogliśmy pojeździć w Hiszpanii tuż przed wybuchem pandemii i potwierdzamy, że jest maszyną naprawdę znakomitą - odsyłamy do naszego testu. Z drugiej strony, stylistyka i wizerunek Z 650 są bardzo jednoznaczne - agresywne i ultranowoczesne, co może odrzucać część klientów, krzywdząc tym samym udaną konstrukcję.

Kawasaki może niedługo wykonać bardzo mądry ruch - wypuścić model Z 650 RS, wykorzystujący sprawdzone podzespoły Z 650, w tym bardzo przyjemnego, rzędowego twina o mocy 68 KM. Stylistyka retro, zaczerpnięta z większego Z 900 RS może być kluczem do serc wielu motocyklistów, którzy szukają maszyny niedrogiej, prostej w obsłudze, a przy tym w tradycyjny sposób po prostu ładnej. W podobny sposób zadziałała kilka lat temu Yamaha, tworząc na bazie MT-07 model XSR 700.

Graficy "Young Machine" przygotowali wizualizację tego, jak mogłoby wyglądać Kawasaki Z 650 RS i naszym zdaniem byłoby kapitalne! Nie trzeba wiele - kanapa, zbiornik, zestaw zegarów i okrągła lampa z wersji 900 załatwiają sprawę. Do tego czarne obręcze kół z chromowanymi krawędziami.

Na temat Kawasaki Z 650 RS nie ma póki co jakiegokolwiek potwierdzenia z samej fabryki, pozostaje nam wierzyć, że "Young Machine" ma na miejscu dobrych informatorów. Na pewno bardzo chętnie zobaczylibyśmy ten model na naszych ulicach. Pozostaje czekać. 

Więcej informacji na temat motocykli Kawasaki z aktualnej oferty znajdziecie na stronie www.kawasaki.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr