tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki patentuje motocykl z silnikiem hybrydowym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki patentuje motocykl z silnikiem hybrydowym

Autor: Janusz Bbenek 2020.07.03, 19:42 Drukuj

Napęd hybrydowy, czyli technologia, która od dawna święci triumfy w autach, do branży motocyklowej przebija się bardzo nieśmiało. Suzuki złożyło właśnie wniosek patentowy, zawierający opis tego typu napędu zastosowanego w jednośladzie.

Wygląda na to, że w tym tygodniu mamy wysyp nowych pomysłów na napęd motocykla. Swój pomysł na hybrydową jednostkę, którego jednym z elementów jest silnik dwusuwowy przedstawiło Kawasaki, a Yamaha również pracuje nad czymś podobnym, tym razem z myślą o użyciu w pojeździe trójkołowym. Do japońskiej ekipy od hybryd dołączyło Suzuki, które również złożyło wniosek patentowy zawierający tę technologię. 

NAS Analytics TAG

Patrząc na te rysunki, można się na początku zastanawiać, co za przedziwny rodzaj motocykla przedstawiają. Na szczęście sama forma pojazdu jest tu dosyć przypadkowa, choć trzeba przyznać, że mocno awangardowa. Mocno przypomina koncepcyjny model Crosscage z napędem wodorowym sprzed kilkunastu lat. Podstawą patentu jest jednak napęd i to jego szczegóły grają tu główną rolę. 

Motocykl hybrydowy Suzuki nie zawiera żadnych rewolucyjnych pomysłów technologicznych, jest jednak ciekawostką pod względem produkcyjnym. Wspólna baza pozwala tu bowiem na zbudowanie dwóch pojazdów z odmiennymi napędami.

W opcji nr jeden w miejscu zajmowanym przez tradycyjny silnik umieszczono duży zestaw baterii, zasilających niewielki motor elektryczny. Układ ten pozwala pojazdowi poruszać się w trybie w 100% elektrycznym. W drugiej opcji zamiast bloku baterii montowany jest niewielki silnik spalinowy, który nie napędza kół bezpośrednio, tylko stanowi napęd dla generatora prądu. Taki elastyczny sposób produkcji pozwala na lepsze dopasowanie oferty do potrzeb poszczególnych klientów lub wręcz całych rynków. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy to dosyć ciekawe Suzuki mogłoby trafić do produkcji. Póki co, wszystkie najważniejsze motocyklowe imprezy targowe są zamrożone. Na ewentualną premierę będziemy więc musieli trochę poczekać. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr