tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mapy Google: tryb motocyklowy dostępny w Europie w przyszłym roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mapy Google: tryb motocyklowy dostępny w Europie w przyszłym roku

Autor: Raff 2018.07.19, 14:19 Drukuj

Mapy Google dedykowane dla motocykli pojawią się w Europie już w przyszłym roku. Na razie, po pomyślnych testach nowej funkcjonalności na drogach Indii, rozwiązanie dostępne będzie w innych krajach Azji.

Mapy Google to jedna z najczęściej używanych aplikacji na świecie. Obsługuje kilka trybów nawigacji - oprócz samochodu dostępne są opcje dla rowerów, komunikacji miejskiej i piesza. Od ubiegłego roku indyjski oddział Google testuje również funkcjonalność przeznaczoną dla motocyklistów. Polega ona na planowaniu trasy z uwzględnieniem licznych w Indiach dróg przeznaczonych tylko dla motocykli.

NAS Analytics TAG

Przystosowanie nawigacji do potrzeb europejskich motocyklistów wymaga jednak innego niż azjatyckie podejścia do tematu. W Europie dróg przeznaczonych tylko dla motocykli nie ma, jest za to ogrom tras uznanych za motocyklowe ze względu na przebieg czy widoki. To właśnie te kryteria muszą być obsługiwane przez nową funkcjonalność map Google w Europie. Podobne rozwiązania stosuje TomTom, a od niedawna także Garmin.

Tryb motocyklowy w mapach Google dostępny jest już w Indiach i Singapurze, a niebawem będą mogli korzystać z niego także motocykliści z Indonezji, Malezji, Myanmaru, Hongkongu, Tajwanu, Tajlandii, Wietnamu i Filipin.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę