tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Google Maps rwnie dla motocyklistw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Google Maps rwnie dla motocyklistw

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.06, 16:02 Drukuj

Dla wielu użytkowników nawigacji zakup dedykowanego urządzenia to niepotrzebny wydatek, który z powodzeniem może zastąpić darmową aplikacją na smartfona. Najpopularniejsza z nich, Google Maps, wprowadza właśnie opcję tras dla motocyklistów.

Podstawową zaletą dedykowanych nawigacji motocyklowych jest, poza solidnością wykonania samego urządzenia, mnogość opcji wyboru tras - od najszybszych i najbardziej efektywnych, po leniwe i widokowe. Jest to coś, za czym do tej pory nie nadążała najpopularniejsza nawigacja na smartfony, czyli Google Maps. W ostatniej wersji programu (v9.67.1) pojawiła się już jednak długo wyczekiwana opcja.

NAS Analytics TAG

Z dobrodziejstw opcji tras dla motocykli skorzystają na razie tylko użytkownicy systemu Android, podróżujący po Indiach. Kraj ten został wybrany nieprzypadkowo - jest on obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem motocyklowym na świecie, ze sprzedażą nowych maszyn na poziomie 16 milionów sztuk rocznie. Jest przy tym idealnym miejscem na testowanie opcji motocyklowej przez programistów Google’a. Posiada bowiem nieskończenie gęstą sieć wąskich uliczek, niedostępnych dla dużych pojazdów, powszechnie wykorzystywanych przez indyjskich motocyklistów. To prawdziwy poligon dla generowania skrótów i objazdów.

Google Maps przy wybraniu opcji trasy dla motocykli inaczej przelicza czas przejazdu - jest on ze zrozumiałych względów znacznie krótszy, niż dla aut. Ponadto oznaczane są charakterystyczne punkty orientacyjne, po których można wzrokowo odnaleźć się na danym fragmencie trasy. Nie ma na razie opcji tras widokowych, ale jest to kolejne wyzwanie dla producenta aplikacji. Na razie musi dopracować obecne rozwiązania i wprowadzić je do wersji oprogramowania dla innych części świata oraz pozostałych systemów operacyjnych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr