tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Google Maps również dla motocyklistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Google Maps również dla motocyklistów

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.06, 16:02 Drukuj

Dla wielu użytkowników nawigacji zakup dedykowanego urządzenia to niepotrzebny wydatek, który z powodzeniem może zastąpić darmową aplikacją na smartfona. Najpopularniejsza z nich, Google Maps, wprowadza właśnie opcję tras dla motocyklistów.

Podstawową zaletą dedykowanych nawigacji motocyklowych jest, poza solidnością wykonania samego urządzenia, mnogość opcji wyboru tras - od najszybszych i najbardziej efektywnych, po leniwe i widokowe. Jest to coś, za czym do tej pory nie nadążała najpopularniejsza nawigacja na smartfony, czyli Google Maps. W ostatniej wersji programu (v9.67.1) pojawiła się już jednak długo wyczekiwana opcja.

NAS Analytics TAG

Z dobrodziejstw opcji tras dla motocykli skorzystają na razie tylko użytkownicy systemu Android, podróżujący po Indiach. Kraj ten został wybrany nieprzypadkowo - jest on obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem motocyklowym na świecie, ze sprzedażą nowych maszyn na poziomie 16 milionów sztuk rocznie. Jest przy tym idealnym miejscem na testowanie opcji motocyklowej przez programistów Google’a. Posiada bowiem nieskończenie gęstą sieć wąskich uliczek, niedostępnych dla dużych pojazdów, powszechnie wykorzystywanych przez indyjskich motocyklistów. To prawdziwy poligon dla generowania skrótów i objazdów.

Google Maps przy wybraniu opcji trasy dla motocykli inaczej przelicza czas przejazdu - jest on ze zrozumiałych względów znacznie krótszy, niż dla aut. Ponadto oznaczane są charakterystyczne punkty orientacyjne, po których można wzrokowo odnaleźć się na danym fragmencie trasy. Nie ma na razie opcji tras widokowych, ale jest to kolejne wyzwanie dla producenta aplikacji. Na razie musi dopracować obecne rozwiązania i wprowadzić je do wersji oprogramowania dla innych części świata oraz pozostałych systemów operacyjnych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę