tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czekasz na tryb motocyklowy w Google Maps? Jest dostępny w Polsce, ale... NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czekasz na tryb motocyklowy w Google Maps? Jest dostępny w Polsce, ale...

Autor: Raff 2018.11.02, 10:24 2 Drukuj

Google Maps zaczyna wprowadzać tryb motocyklowy. Wybór jednośladu jako środka transportu pojawił się już w ustawieniach, jednak pozostałe funkcje tego trybu są na razie w fazie testów.

Tryb motocyklowy w Mapach Google pojawił się na początku w Indiach, gdzie jednoślady stanowią zdecydowaną większość prywatnych środków transportu. Tam funkcja ta ma także dodatkowe znaczenie - wiele dróg w tym kraju przeznaczonych jest wyłącznie dla jednośladów, głównie ze względu na niewielką szerokość. Nawigacja w trybie motocyklowym może zatem wyznaczać korzystniejszą trasę, z uwzględnieniem takich właśnie dróg.

__________________________________________

Google zapowiadało wprowadzenie trybu motocyklowego także w Europie i, najwyraźniej, dotrzymało słowa. Od niedawna można ustawić motocykl jako środek transportu, z którego korzysta się podczas dojazdów do pracy (ustawienia>ustawienia trasy do pracy>środek transportu).

Poza tą funkcją tryb motocyklowy wydaje się jednak być zbieżny z samochodowym - podczas pierwszych testów nie zauważyliśmy żadnych zmian w funkcjonowaniu aplikacji, w tym w wyznaczaniu trasy lub szacowaniu czasu dotarcia do celu. Prawdopodobnie związane z trybem motocyklowym funkcje są na razie testowane.

Mamy nadzieję, że Mapy Google dostaną funkcję znaną choćby z TomToma - wyznaczania ekscytujących tras. To byłoby coś!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:robik 03/11/2018 15:02

zbedny bajer

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę