tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle w mapach Google także w Europie? Brytyjski ubezpieczyciel zbiera podpisy NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle w mapach Google także w Europie? Brytyjski ubezpieczyciel zbiera podpisy

Autor: Raff 2018.03.06, 09:51 Drukuj

Pamiętacie Google Maps dla motocykli? Na razie działa tylko w Indiach, ale brytyjski ubezpieczyciel walczy o to, by opcja motocyklowa pojawiła się również w Europie!

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych na świecie. W europejskiej wersji można obliczyć najszybszą drogę dla samochodu, komunikacji publicznej, roweru czy nawet podróży pieszo.

NAS Analytics TAG

W ubiegłym roku pisaliśmy o testach trybu motocyklowego Google Maps. Niestety - program dotyczył tylko Indii, gdzie popularność jednośladów jest nieporównywalnie większa niż w Europie, a poza tym istnieje tam spora liczba ulic, którymi mogą poruszać się tylko jednoślady.

Wiele wskazuje na to, że tryb motocyklowy ma szansę pojawić się również w Europie. Petycję w tej sprawie złożyła największa brytyjska firma ubezpieczeniowa Carole Nash. Inicjatorzy powołują się na informacje Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Motocyklowych FEMA, zgodnie z którymi dojazd do pracy motocyklem mógłby być krótszy o dwie trzecie niż dojazd samochodem.

Ponadto, technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, by funkcjonalność Google Maps wykorzystać do poszukiwania najciekawszych, najmniej uczęszczanych lub najbardziej krętych dróg. Petycja Carole Nash dotyczy wprawdzie tylko Wielkiej Brytanii, ale skoro Google przygotuje aplikację dla Wysp, to zapewne kontynent także na tym skorzysta.

Podpisy pod petycją w tej sprawie można składać na stronie change.org

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę